Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bajai pszichológust valaki...

Bajai pszichológust valaki tud ajánlani, aki segít?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a probléma?
2021. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt én is szeretném tudni...
2021. jún. 29. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor máshogy kérdezem. Mentális zavar vagy elakadás az életben?

Mentális zavarokkal (pl. szorongás, depresszió, pánikbetegség, személyiségzavar...) csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta foglalkozhat. Ezt hívjuk pszichoterápiának, aminek különböző fajtái vannak.

A többi pszichológus csak tanácsadást tarthat, mentálisan egészséges emberekkel foglalkoznak. Olyan problémákkal lehet hozzájuk fprdulni, mint pl. önbizalomhiány, munkahelyi konfliktus, párkapcsolati nehézségek, családi problémák, gyász...


Baján én nem ismerek klinikai szakpszichológust vagy pszichpterapeutát. Csak kórháziakat TB-s rendeléssel.

Enyhébb problémákra a Lélek Központot javasolják sokan.

(Itt csak gyermek klinikai szakpszichológus van. A többi "szimpla" MSc-t végzett pszichológus.)

2021. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha évek óta fennáll a probléma, akkor máshol keressek?
2021. jún. 29. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Még mindig nem tudom mi a probléma, de akkor gondolom mentális zavart kérdezed.

Háziorvosnál nem akarsz érdeklődni? A kórházban úgy tudom van pszichoterapeuta, de hogy hogyan lehet hozzá bejutni vagy magánrendelése van-e, azt nem tudom.

A másik opció, hogy neten körülnézel. Rengetegen vállalnak online pszichoterápiát.

2021. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!