Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy eddig...

Miért van az hogy eddig javult az állapotom most pedig ugy erzem romlik, mindenesetre nagyon össze - vissza van? (több lent)

Figyelt kérdés

Január óta járok pszichológushoz és pszichiáterhez depresszióval és szorongásos zavarral. Gyógyszert is szedek (nevezetesen agomelatin amparhmot este 2 szem, és brintellixet reggel 1 szem). Emellett járok szinte hetente pszichológushoz is. Egész jól voltam eddig, kezdett visszaterni az eletkedvem, világot is másképp láttam. Volt kedvem kikelni az ágyból. Sajnos mostanában megint elég szarul szoktam érezni magam, máskor meg pörgök. Eddig nem vettem figyelembe, nem foglalkoztam vele (lehet ez mar alapból egy hiba), de mar kezd elviselhetetlen lenni megint. Szerintetek mi ennek az oka?

Természetesen szopni fogok erről az orvosomnak.


2021. jún. 29. 16:42
 1/3 Ájtatosmanó válasza:
Az a lènyeg hogy mindig szólj az orvosodnak ha problèmád van,már az elejèn èrdemes komolyan venni minden változást!
2021. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Történhetett esetleg valami apró változás, amit nem vettél észre?

Én nem voltam depressziós (vagy legalábbis nem hinném), csak hosszú ideig nagyon magam alatt voltam, és nálam nagyon hullámzó volt ez az időszak.

Én is kezdtem megörülni, mikor jobb lett, mikor aztán újra visszaestem.

Viszont én arra lettem figyelmes, hogy mindig volt valami nagyon apró dolog, ami újra és újra levitt. Nagyon apró dolgok, egykét negatív gondolat, ami leült, és nem is agyaltam rajtuk sokat, de egyszerűen összegyűlt tőlük bennem a feszültség. És ha nem ért egyáltalán mellette pozitív inger, akkor méginkább rosszabbodott a helyzet.

Ráadásul az ember ilyenkor még jobban érzékeny a negativ behatásokra, mint alapjáraton.

Szóval én azt tudnám javasolni, hogy ha tudsz, áss egy kicsit a mélyére a dolgoknak, hogy milyen negatív dolgok húzhattak le az elmúlt időszakban, és próbáld őket kiereszteni, elengedni.

2021. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-2:Köszi a választ!


2# Rendben, oda fogok figyelni hogy milyen változás történhetett. Inkább figyelembe veszemba legkisebb dolgot is, hátha közé lehet hozzá.

2021. jún. 29. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!