Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha félek végigmenn...

Mit tegyek, ha félek végigmenni az utcán, mert attól félek hogy megerőszakolnak?

Figyelt kérdés
Kamasz vagyok, elég lepukkant helyen élek, nem a Budapest 8. kerületén. Tele van a környék falusi rossz arcokkal, és egy árva otthon is van, ahol túlnyomóan 16-17 éves roma fiúk laknak, akik szinte biztos hogyha meglátnak egy fiatal lányt, nem hagyják szó nélkül. Fényes nappal is rettegek elmenni a kisboltba pl, mert ha már szembejön velem egy férfi, rögtön látom hogy belök a bokorba és megerőszakol. Ha hallom mielőtt befordulok egy utcába hogy két férfi beszélget, nem merek arra menni. Nem félek se attól hogy megvernek vagy kirabolnak, csak a megerőszakolástól. Éjszaka sosem voltam még az utcán, soha nem is mernék egy lépést se tenni. Ésszel tudom hogy kevés a valószínűsége egy fényes nappal annak hogy lakott területen megerőszakolnak, de akkor is rettegek. Volt már olyan hogy egy idős bácsi biciklin jött mellettem végig míg a buszhoz értem és közben perverzen vigyorgott és azt mondta hogy szia kislány, meg olyan is hogy 3 roma férfi szorított sarokba és kiabált velem. Mindezt a bicikli úton a forgalmas út mellett fényes nappal. Mindig mondom a szüleimnek hogy egy zsebkést vagy egy paprika sprayt kérek, de lehurrognak hogy hagyd már ezt a paprika sprays hülyeséget meg hogy ne hisztizzek, ugyan ki bántana. Pszichológus kilőve, mert hogy álljak eléjük úgy hogy “szia anya hadd menjek már el pszichológushoz mert utcára sem merek menni mert félek a megerőszakolástól”. Társasággal sem tudok menni mert minden barátnőm a városban lakik. Valaki kérlek valami tippet adjon, mert nagyon elegem van.

2021. júl. 1. 13:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%
Hát pedig ezt szakemberrel kellene megbeszélni. Most itt hiába írkáljuk neked, hogy jaj, nem lesz semmi baj, nem ér semmit. A régebbi traumákat kellene először feldolgozni, nem pedig még felnagyítani és kivetíteni mindenre. Ehhez pedig kell neked segítség.
2021. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél magadnak paprika sprayt. Egyébként pszichológus ezen mit segítsen? Mármint, ahogy leírod, az aggodalmad valós. Magyarázza be neked, hogy nem lesz semmi, amikor lehet? Egyébként önvédelemre spré és arra kiképzett kutya a legjobb. Csak persze, ha szüleidnek annyi esze van, hogy egy sprét nem adnak neked, azt is neked kell intézni magadnak, akkor egy ilyen kutyát se vennének neked. Úgyhogy marad a spré és a reménykedés, hogy nem lesz semmi.
2021. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
A paprika spray sokat tud segíteni. 2-3 ezer Ft maximum, szerezz be egyet ezzel magadat is megnyugtatod. Ami még nekem segíteni szokott ha zűrös alakok jönnek velem szembe hogy kamutelefonálok. Akkor nem mernek belémkötni, mivel “valakivel” beszelek, nem vagyok egyedül. Kitartást!:)
2021. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
0%
Melyik városban élsz?
2021. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
69%

A pszichológus ezzel nem tud mit kezdeni.

Tökéletesen felismered a veszélyt, és jogosan tartasz a retkektől, mert azoktól bármi kitelik. Fényes nappal is sajnos.

A paprikaspray talán segíthet, már ha időben le tudod reagálni a helyzetet :(

2021. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Senior Séf ***** válasza:
30%
Na, azé a nyócker nem Csikágó!
2021. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Utolsó légyszi tanulj meg olvasni mielőtt kötekedsz, pont azt irtam hogy nem a 8. kerülethez hasonló forgalmas helyen lakom

A többieknek köszönöm a választ

2021. júl. 1. 15:36
 8/33 anonim ***** válasza:
40%

Tanulj valamilyen harcművészetet. Önbizalmat és tudást is ad ilyen helyzetekre.

pl. [link]

2021. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
47%

Vannak önvédelmi képzések, edzések, anyudnak mondhatod hogy találtál egy tök jó mozgásformát, nem kell tudnia mi az. Ezzel nő az önbizalmad is és jó eséllyel meg tudod magad védeni, mert eleve máshogy viselkednél élesben.

Vagy az van hogy tényleg reálisan felismered a veszélyt, vagy túlgondolod, a fontos az hogy valamit kezdj ezzel. Spray is jó ötlet, bár magamból kiindulva amilyen béna vagyok tuti a saját arcomba is fújnám....

A félelmed látszik rajtad, ez provokáló hatással lehet ezekre az emberekre akik miatt kialakult. Szóval szerintem ezen kéne változtatnod.

Segíthet az is ha semmilyen ruhákat hordasz, amiben nem tűnsz fel másoknak.

És amint elég idős vagy költözz onnan el valami biztonságosabb környékre.

Az hogy anyud csak legyint nem téged minősít, de lehet nem alaptalan. Beszélgess vele, hátha megérti hogy honnan jön ez a rettegés és segít neked leküzdeni.

2021. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem öltözöm kirívóan, eleve mellem sincs és full lapos vagyok mindehol, úgyhogy nincs is mit “kipakolni”. Semmi dekoltázsa nincs a poloimnak, ha nagy ritkán rövid nadrágot veszek fel (mert nyáron is inkább térdnadrágba megyek utcára), abból sincs kint a fél s*ggem. Önvédelmi tanfolyamra gondoltam, ott levezetném az agressziómat és az energiámat is, és magabiztosabb lennék, mert mondom, semmitől nem félek, se attól hogy megölnek, megvernek, elrabolnak, kirabolnak, csak a megerőszakolástól.
2021. júl. 1. 22:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!