Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha gyerekként megerőszakolt...

Ha gyerekként megerőszakolt és bántalmazott engem az apám, és ezért bosszút állok akkor szigorúan pszichológiai szempontból vizsgálva a kérdést, segíthet a trauma feldolgozásában a bosszú? Feloldást nyerhet az ember?

Figyelt kérdés
És igen, a Joker című filmből indultam ki. 25-30 évre a traumát követően ráébredek arra mit tettek azzal a kis parányi testtel, lélekkel. Azt a sok gyűlöletet, haragot, gonoszkodást mért nekem kell elviselnem?

2019. dec. 22. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem segíthet. Tapasztalatból mondom: az élet mindig megbosszulja helyetted százszorosan, csak türelmesen ki kell várni. Aki engem megerőszakolt és bántalmazott, ma már vakon, tolószékben teker, és lassú halál vár rá.

Türelem, türelem. De tényleg.

2019. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem h a bosszu vegen barmi jo sul ki a dologbol, legyen az barmilyen tema is, de ebben az esetben az alanya ketsegkivul megerdemelne a legrosszabbat. Mas esetben meg szimplan jol esik neha kiengedni a merget.
2019. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Aligha.
2019. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

A Joker nem szakmai alapon készült film. Hiba abból kiindulni.


A traumát a bosszú nem teszi meg nem történté, nem írja felül és nem segít megbocsátani, elengedni a sztorit. Természetesen nem nyer feloldozást, sőt, a bosszúállónak együtt kell élnie avval a teherrel, hogy egy fikarcnyival se jobb ember, mint az eredeti ügy elkövetője.


"Azt a sok gyűlöletet, haragot, gonoszkodást mért nekem kell elviselnem?" Nem kell, ugyan. Több, hathatós módszer létezik a traumán túllépésre.


Magad határozod meg, hogy a múltad következménye vagy a jövőd okozója vagy. Melyik mellett döntesz? Válaszodat indokold.

2019. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem segíthet. Mindenki nemet fog mondani, mert azt kell, meg ők nem akarnak bosszú alanyok lenni, de nekem segítene.
2019. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Másfajta filmeket nézzél, ráadásul a tudományos filmeken kívül ne nagyon hidd el a filmek történéseit.
2019. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Az igazi lelki békét a megbocsátás jelenti, és az odáig elvezető út. Az erőszak olyan, mint egy átok, és csak szeretettel, kegyelemmel lehet megtörni.
2019. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

"a bosszúállónak együtt kell élnie avval a teherrel, hogy egy fikarcnyival se jobb ember, mint az eredeti ügy elkövetője"


Ah, ez a szép mítosz. Tehát ha valaki minden indok nélkül megöl valakit, az ugyanaz, mint megölni azt, aki ölt, és azért, mert ölt?


Az utóbbi verzió nem létezik az előbbi nélkül. Ha engem elrabol valaki, és bezár 10 évre a pincéjébe, őt ne zárjuk be 10 évre börtönbe, mert semmivel nem vagyunk jobbak? Álszentek.

2019. dec. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

1#, néha te leszel a sors keze. Nap mint nap az vagy, de néha néhány ember ennyire erős intézkedése a sorsnak.


Kérdező, igen, segítHET. Ez attól függ, milyen formában van a betegség az emberben.

2019. dec. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

A bosszú jó


A bosszú ami megkülönbözteti az embert az állatoktól


Al Bundy

2019. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!