Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril mellékhatás?

Rivotril mellékhatás?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 éve szedtem a Rivotrilt depresszióra, szorongásra folyamatosan úgy több mint fél évig, nem jelentkezett semmilyen mellékhatása. Több mint 1éve nem szedtem, lejöttem róla. Kb 1 hónapja rosszul lettem, felment a pulzusom és szorongtam, ezért a pszichiáterem megint felírta, és elkezdtem szedni.(0,5mg) Először napi reggel fél, este 1. Jobban is lettem, ezért csökkentettem az adagot, csak este vettem be 1 egészet alvás előtt. Már nem szorongok. Viszont kb 3hete jött elő, hogy este bevettem, és rá egy órára betompultam teljesen, először azt hittem szédülök, de kb olyan mintha részeg lennék, csak nem szédülök, illetve nehezebben koncentrálok, gondolkozom, lassabb vagyok, mintha ködös lenne az agyam. Már este csak felet veszek be, de így is folyamatosan fent áll ez az állapot. Volt hogy nem vettem be majdnem 2 napig, de nem tudok nélküle elaludni, ezért muszáj voltam bevenni, illetve hogy nem vettem be ugyanúgy tompa voltam. Okozhat a Rivotril ilyen kis mennyiségben maradandó kognitív károsodást? Nagyon félek, hogy nem leszek a régi, akkor sem ha nem szedem.

2021. ápr. 25. 11:37
 1/1 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen normálisak ezek a tünetek. Én is szedtem jó darabig ugyanezek voltak, plusz folyamatosan szomjas voltam. Nem jó ötlet napokat kihagyni, mert így a szervezeted nem fog hozzászokni. Idővel nem jelentkeznek majd a rosszullétek.
2021. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!