Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 12 év folyamatos megcsalás és...

12 év folyamatos megcsalás és színjáték lehet magyarázat alkoholizmus kialakulására vagy ez csak mentegetőzés?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a szüleim között áll fent ez a dolog, apám mai napig csalja az anyám, engem ez eléggé mélyen érintett. Mióta tudom (1 éve), egyre többet iszom, már nemcsak bulikban, szerintük alkoholista vagyok és ez kialakult volna mindenféleképpen, szerintük kifogásokat keresek. Kinek van igaza?

2021. júl. 7. 17:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus nem örökölt genetikai probléma max. ha a családban,haveri körben munkahelyi környezetben alkeszek vannak és belevisznek. De akkor is rajtad múlik a dolog. Ez amit említesz olcsó kifogás önmagad igazolására. Az én ismerőseim között is vannak alkoholisták és hallottam már cifrábbnál cifrább kifogásokat.

Én 18 évesen kezdtem és 23 évesen jutottam el arra a szintre,hogy felfogjam mi a fontos,az élet vagy az állandó mámor. 33 éve csak elvétve évente talán de inkább 2 évente megiszom egy sört de az bőven elég. Meggyűlöltem azt,hogy másnapos vagyok az állandó adósságot az alkohol miatt. Büszke vagyok magamra de nem hangoztatom ha rákérdeznek soha nem szégyellem elmondani honnan álltam talpra. Úgy,hogy ha vannak terveid az életben és valóban élni szeretnél annak minden jó és szükséges rossz oldalával kérlek tedd le a poharat ne keress kifogást. Biztosíthatlak csak az első 2 hét a nehéz de elviselhető ha valamivel lekötöd magad. Másképp is meglehet oldani a problémákat. Kívánom,hogy sikerüljön.

2021. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!