Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 12 év folyamatos megcsalás és...

12 év folyamatos megcsalás és színjáték lehet magyarázat alkoholizmus kialakulására vagy ez csak mentegetőzés?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a szüleim között áll fent ez a dolog, apám mai napig csalja az anyám, engem ez eléggé mélyen érintett. Mióta tudom (1 éve), egyre többet iszom, már nemcsak bulikban, szerintük alkoholista vagyok és ez kialakult volna mindenféleképpen, szerintük kifogásokat keresek. Kinek van igaza?

2021. júl. 7. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A dühödet alkohollal vezeted le.


Elég szomorú sorsok vannak. Az én családomban két skizofrén ember is van.

2021. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És akkor csak kifogást keresek vagy tényleg lehet ez az oka? Szerintük ezeknek a dolgoknak semmi közük egymáshoz..
2021. júl. 7. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyenge személyiség magyarázgatása. Felnőtt (22 éves) ember tisztában van az élet dolgaival, részben meg is érti mások magánéleti problémáit és azokba lehetőség szerint nem folyik bele.
2021. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mások? A családomról van szó, akikkel együtt éltem/élek, és kiderült, hogy hosszú évek átveréséről van szó, gyerekkorom becsapásáról.
2021. júl. 7. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor ez csak kifogás, de arról meg nem tehetsz, hogy így jött ki rajtad a dolog.


Erősödj meg. Tedd le az üveget és menj sportolj, dolgozz.


Tudom, tudom nem hangzik jól.


Én evészavaros lettem a csaladom és az egyetem miatt. Senkit nem érdekli, hogy élek vagy halok-e.

Kegyetlen világ ez, de mindjárt vége.

2021. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elhiszem,hogy szarul érint mindez,de ez csak mentegetőzés az alkoholizmusodra.


Sőt,semmi ok sincs renkinek se arra,hogy alkoholista legyen.

2021. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megértem, amiket írtok, de egyébként akkor ebből az következik, hogy nincs ok? Nem, mégiscsak van, csak akkor (nyilván) én rosszul reagálok.
2021. júl. 7. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem reagálsz rosszul.

Nem vagyunk egyformák.


Valakit ha egy kudarc él....


a) még erősebb lesz

b) valaminek a függője lesz

c) öngyilkos lesz

d) egyéb (börtön stb)

2021. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazuk is van, meg nem is. Felnőtt vagy, nem kell piázni, nem muszáj. Persze, ők is tehetnek róla, de te meg arról, hogy az alkoholhoz nyúlsz, mondjuk egy pszichológus helyett.
2021. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 1Léna ***** válasza:

Az alkoholos mámor megoldja a problémát?

Ha nem akkor lehet, hogy a problémát kellene megoldani.

Kinek is a problémája a megcsalás?

Az, hogy a szüleid kapcsolata nem jó, az döntés helyzetbe hozott.

Szereted apádat, de nem értesz egyet vele, sőt haragszol rá, mert az anyukádat megcsalta. Levonod a tanulságot és te nem teszel ilyet a gyermeked anyjával.

Útálod apádat, és nem állsz szóba vele. Ez olyan mintha otthagynád az iskolát, mielőtt levizsgáznál. Igazából ezt nem szeretnéd, menekülsz a döntés elől, nem tudod elfogadni a megcsalást.

Lehetőséged van ezekez a benned kavargó érzéseket, fájdalmakat elmondani apádnak. Talán felébred a lelkiismerete, ha látja, hogy kettő családtagjának is fájdalmat okozott a szexuális kicsapongása.

2021. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!