Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szorongás miatt keresték...

Akik szorongás miatt keresték fel a pszichológust, segített? Mennyi idő alatt észleltetek változást?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve kezdtem el megváltozni, szorongással küzdök. Nem annyira nagyon durva, nem extrém eset, pánikrohamom hála istennek még soha nem volt, de azért már nem is normális és befolyásolja az életemet, a mindennapjaimat, a hangulatomat. Szinte folyamatosan van bennem valamilyen szorongás, hol erősebb, hol kicsit gyengébb, bizonyos dolgok pláne kiváltják belőlem és testi tüneteim is vannak. Vannak napok, amikor tiszta depresszív hangulatom van, legszívesebben egész nap csak sírnék, nincs kedvem semmihez és egy pozitív gondolatom nincs. Most is ilyen napokat élek.

Soha nem voltam még pszichológusnál, nem igazán tudom hogy működik ez és tartok tőle, illetve nem tudom, tudna-e segíteni. Mert nagyrészt azokról a dolgokról, amik a szorongásomat kiváltották és kb egy lelki ronccsá tettek, nem én tehetek és nincs rájuk befolyásom. Az is lehet, hogy enyhe depresszióm is van vagy kezd kialakulni. Bizonyos tünetek jellemzők rám, de sok viszont nem.

18 éves vagyok, azt mondják, az embernek ezek a legszebb évei, élveznem kéne a fiatalságomat, látom is, hogy a korombeliek ide-oda mennek, buliznak, jól érzik magukat, nekem meg minden nap van valami bajom, sokat sírok, szorongok, egyáltalán nem vagyok boldog emiatt.



2021. júl. 9. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

"Mert nagyrészt azokról a dolgokról, amik a szorongásomat kiváltották és kb egy lelki ronccsá tettek, nem én tehetek és nincs rájuk befolyásom."


mi lenne azok a dolgok?

2021. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szorongással kerestem fel amikor már annyira "eldurvult" a helyzet hogy szinte napi szinten hánytam mert a gyomromra ment rá és ilyen nagyobb események előtt amikről tudtam hogy félni fogok nem is fárasztottam magam az evéssel mert csak pocsékolás lett volna, annyi ideig se maradt bennem semmi hogy legalább valami kevés felszívódjon szóval jah...

És segített, kb 3-4 hónap után kezdtem érezni hogy na mostmár egész jól megvagyok.


És ez is ismerős hogy olyan dolgok tettek tönkre amikre nincs befolyásom. Persze nem tudhatom hogy nálad mik ezek, de engem megtanított másképp gondolni rájuk, a "hazug" gondolataim helyett amik szorongást okoztak megtalálni azok reális megfelelőjét. És még mindig tanulom a határt meghúzni és meglátni hogy mi az amit én tenni tudok egy helyzetben és mit kell elengednem.

Szóval segít, csak mit hazudjak, kemény meló és kell a türelem is mert nem lesz egy csapásra minden könnyebb.

KItartást!

20/l

2021. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!