Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyes emberek miért lesznek...

Egyes emberek miért lesznek öngyilkosok?

Figyelt kérdés
Én ezt sosem értettem. Voltak már szorongásos-depressziós korszakaim, de sosem voltak ilyen gondolataim hogy végezzek magammal.
2021. júl. 10. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Ne magadból indulj ki. Lehet voltak szorongásos depressziós korszakaid, és nálad nem jöttek ilyen gondolatok vannak annál mélyebbek is, meg olyan élethelyzetek mikor az embernek megfordul a fejében.
2021. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Valaki gyógyíthatatlan beteg vagy nagy fájdalmai vannak akkor a halal az egyetlen kiút a szenvedések megszüntetésére
2021. júl. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Vagy olyan világba születik ahová nem való pl a saját neméhez vonzódik és az összes haverja a nőket dugja ő sose lesz elégedett az életével szégyelli magát normális életet szeretne de az nem lehet úgyhogy akkor inkább a halál
2021. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl én drogfüggő vagyok. Ez pedig egy gyógyíthatatlan betegség. Emiatt alapból eléggé szenvedésteli az életem, és ha szüleim kidobnak újra hajléktalan leszek - ami eléggé gázos életforma. De ha kemény munkák árán sok-sok éve alatt le is állnék, ugyan mi várna rám? Hát a robotolás 3 műszakban - annyi pénzért amiért épphogy megél az ember. Kell egy ilyen élet? Én már lemondtam mindenről, mert sosem fogok egyről a 2-re jutni. Most még itt ellopom a napot, de amint újra télen kint kéne éhezni, és fagyoskodni inkább kiszállok a csónakból. Egyszerűen nekem túl nehéz ez az élet, és nem látok rá esélyt hogy sínre tudnám tenni a dolgokat. Azt meg el akarom kerülni hogy állat módjára éljek. Ezért 1 lehetőségem marad... Ilyen egyszerű. (De biztos van akinek más okai vannak.)
2021. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Olyan nyomás nehezedik rájuk, amit úgy éreznek, hogy nem tudnak megoldani. Kiutat szeretnének belőle, de nem tudnak belőle kimenekülni. Saját akartuk ellenére.
2021. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan dolog van,amire nincs megoldás.


Felettem említette valaki,hogy nem szeretne hajléktalan lenni.

Nem mindenki képes élni az utcán,és vannak,akik nem tudnak beilleszkedni a munka világába.


Vannak olyan betegségek,amikkel nem nagyon lehet dolgozni.

Súlyos szociális fóbia,szociális szorongás.Az ilyen emberek hogy tudnának élni az utcán,amikor az utca egy szociális tér,nem magánszféra?

És akkor ezen kívül még ott vannak a körülmények,éhezés,időjárási viszonyok elviselése.


Múltkor láttam az utcán egy ember,aki még mindig hajléktalan,és már akkor is az volt,mikor gimis voltam,ennek már 15 éve lassan,egyszerűen el nem tudom képzelni,hogy bírta eddig az utcán,nekem nem menne.És látszott rajta,hogy mentálisan nem ép.

Az ilyen embereknek vagy nincs családjuk,vagy sosem volt.


Ha nem vagy munkaképes,és nincs aki eltartson,akkor viszont ez vár rád.

Azok a hajléktalan emberek sem annak születtek.Ők is lehet egyszer normálisan éltek,de elveszítették a támogatójukat,vagy meghaltak a szüleik.


Olyan országokban,ahol az emberi élet értékes,erős szociális háló van,ott biztosan kevesebb az öngyilkosok aránya.

2021. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!