Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmusnak tekinthető,...

Alkoholizmusnak tekinthető, ha egy személy minden nap, vacsora után megiszik három sört?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 14:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
10 Igen,azok.
2021. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
28%

“ Elméletileg mindenki alkoholistának szàmít aki rendszeresen iszik,mindegy,hogy mennyit”


Ez már csak azért is baromság, mint definíció, mert eszerint az is alkoholista, aki évente (rendszeresség) szilveszterkor iszik egy pohár pezsgőt (mennyiség mindegy?).

2021. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
12 Az alkalminak számít,nem rendszeresnek.
2021. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%

Nem.

Nem kizárólag a rendszeresség kitétel, hanem az is, hogy függő viszony áll-e fenn. Ha simán meg tudja tenni, hogy valami miatt nem iszik, az nem alkoholizmus.

2021. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

13, az, hogy x időszakonként, az a rendszeres. Ha évente egyszer, bizony rendszer abban is van.

(Kedvencem, mikor sorozáson megkérdezte a doktor a srácot, rendszeresen el-e nemi életet, ő meg közölte, nem, mert abban nincs rendszer, hogy hétvégén buliban van hogy igen, van, hogy nem)

2021. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
Én is ezen gondolkodtam. Mert most a nagy hőségben napi 1 vagy 2 sör lecsúszik. De szerintem az alkoholizmus nem ez, hanem az, ha az ember a napi teendőit nem tudja ellátni ivás nélkül. Elvonási tünetei vannak. A rendszeres alkohol fogyasztás nem alkoholizmus, de az alkoholizmus előszobája.
2021. júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
13, ok, akkor definiálnád, hogy a te olvasatodban mit jelent a “rendszeres”?
2021. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Rendszeres alkohol fogyasztás az full alkoholizmus. Rendszeres = minden nap.

Aki iszik 1-2 héten keresztül minden nap 3 sört az még nem, de ha már egy éven kersztül teszi ezt minden nap, akkor az kökemény függő. Lehet ezt magyarázni, de az már full alkoholista.

2021. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
8%
18, nem. Amíg az életminőséget, életvitelt nem befolyásolja, addig nem alkoholizmus. Ha nem tud meglenni nélküle (pl utaznak, és ott nincs lehetősége inni), ez zavart okoz, onnantól alkoholizmus.
2021. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
97%
Nagybátyám egy nagyon tehetséges jól menő ügyvéd volt akit az alkohol szép lassan felemésztett. Ő egy jó példa volt hogy még akkor sem ismerte el hogy alkoholista, amikor már teljesen lecsúszott emberei roncs lett. Én más dologban voltam függő amiről sikerült 3. nekifutásra lejönnöm. Szóval, van némi tapasztalatom hogyan válik valaki függővé ill. hogyan magyarázza meg valaki önmagának hogy még nem az. 1 hónapos tesztet mindenkinek ajánlom kipróbálni hogy képben legyen önmagával kapcsolatban. Sok sikert! :-) 9-es
2021. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!