Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmusnak tekinthető,...

Alkoholizmusnak tekinthető, ha egy személy minden nap, vacsora után megiszik három sört?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 14:10
1 2 3
 21/25 Phoney ***** válasza:
100%

A kényszeres fogyasztás számít függőségnek, de ezt nem lehet ilyen fapados szabályokkal tetten érni. Ezért is nem 1 kérdéses tesztekkel diagnosztizálják a függőséget... ha ilyen egyszerű, hogy valamilyen rendszeresség alkoholizmust jelent, akkor miért nem ennyiből állnak a diagnosztikai kritériumok?


"Elméletileg mindenki alkoholistának szàmít aki rendszeresen iszik" - leszámítva, hogy nincs ilyen elmélet, ez csak egyesek magánvéleménye, akkor is, hogyha történetesen egyes orvosoké. Egyébként meg olyan sem létezik, hogy "rendszeresen iszik", amíg nem teszed hozzá, hogy milyen rendszerességgel, mert enélkül mindenki úgy érti, ahogy akarja.


"Az az igazi alkoholizmus, mikor kifejezetten azért iszik valaki, hogy kiüsse magát..." – tehát akik évek óta folyamatosan próbálnak leszokni, de heti 4-7 napon félrészegen mennek ágyba, azok nem alkoholisták... gondolom egyszerűen csak annyira szeretnek inni, hogy akaratuk ellenére is csinálják :)


Az alkohol egyáltalán nem csak "kiütésre" alkalmas, hanem a legtöbb alkoholista számára éveken át napi szinten megbízhatóan működő eufóriaforrás, amihez nem (vagy nagyrészt nem) jókedvből, hanem kényszeresen ragaszkodnak, miközben ők is úgy gondolják, hogy napi szinten is több bajt okoz nekik, mint örömöt. (Persze az alkoholisták egy nagy része soha nem fogja fel, hogy a legtöbb gondját az alkohol okozza, hanem "mindenki hülye és az egész világ szar", meg "sok a méreg az ételben, attól vagyok beteg", így soha nem is próbálták letenni.)


"Szerintem, onnantól számit valaki alkoholistának ha nem bírja ki 2 hétig hogy ne igyon alkoholt" -- a két hét elég arra, hogy észrevegye magán egy alkoholista, de nem igaz, hogy nem bírja ki. Sok alkoholista képes demonstrálni 2 hétig, hogy "igenis le tudná tenni", ha fontos, hogy megmutassa. (A fizikai függők persze nem, de a többség nem az.) De ha nem lebeg előtte, hogy 2 hét múlva megint lehet inni, hanem mondjuk végleg kéne letennie, akkor a legtöbbjük tényleg max. pár napig fogja megállni.

2021. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
69%
Két hét elég arra, hogy észrevegye magán egy alkoholista. Pontosan így van. De 1 hónapot már egyetlen függő sem bír ki, ez 100%. Kivétel, amikor valaki már meghozta a döntést hogy leszokik, de ahhoz először fel kell ismernie hogy függő. És ezt minél korábban ismeri fel, annál könnyebb leszokni.
2021. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
82%

Napi 1 pohár vagy max 1 korsónál még rá lehet fogni, hogy nem alkoholista. De minden este 3 sör az krvasok, és erős alkoholizmus.

Én is szeretem a sört meg a bort is, de mikor azon kaptam magam, hogy bakker már 1 hete minden nap ittam, akkor visszavettem.

A napi rendszeresség teljesen lehúz lelkileg, akkor már tenyleg "kell" minden este 1 vagy 2 sör vagy fröccs.

Amit előttem ajánlottak az 1 hónapos teszt szeritnem teljesen jó módszer.

2021. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
82%
23. Nálam detto ugyanez volt csak én 2 hétig ittam napi 3-5 sört a nagy melegre hivatozva. Én is így látom, napi egy sört vagy egy pohár bort megiszik valaki az még talán belefér, de ha ez a mennyiség fokozatosan elkezd emelkedni, az már a függőség kezdeti szakasza amit szigorúan kontrollálni kell mert lelkileg lehúz, és elindít egy negatív öngerjesztő folyamatot.
2021. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 kizcar ***** válasza:

Hú kérdező, olyan vagy mint én. Nekem is megvannak a hülyeségeim. A különbség, hogy én már volt hogy nagy nehezen mertem változtatni a rutinjaimon, és amikor az nem jött be, visszaálltam a korábbira.


Kicsit utánaolvastam alkohol témában. Én is szoktam inni.

Röviden: férfiaknál napi 1.4 egységnyi ( 5 dl sörnek megfelelő ), nőknél 1.0 egység ( 3 dl sörnek megfelelő ) alkohol legurítása még nem okoz problémát az ausztrál kutatók szerint.


Ez illetve az évente maximum 10 alkalommal alkalmanként 3-4 sört meg nem haladó ivás problémamentes.



Azt olvastam 3 féle káros alkoholivó van. Az egyikbe tartozom én.


1. Kóros ivás (TV-ivás)

Hetente több vagy minden nap 2-3 vagy feletti sör alkoholtartalmának szervezetbe juttatása.

Az ebbe a csoportba tartozó emberek kifogásai: ennyit megengedhetek magamnak, ennyi kikapcsolódás jár, ennyitől még nem vagyok részeges.


2. Kóros ivás ( probléma ivás )

Az ebbe a csoportba tartozó emberek esetleges vagy valós problémák megoldására hivatkozva kortyolgatnak jó igényesen.

A kifogás: szükségem van ennyire a teljes élethez.


3. Komolyabb alkoholfüggők


Ezeken belül:


a) Szinten tartó

Naponta iszik.


b) Kontrollvesztő ( ilyen vagyok én, és azt hiszem maradok is )

Nem iszik gyakran. Havonta, másfél havonta, de akkor nagyon.

Kifogások: ilyen ritkán megengedhetem magamnak.


c) általános alkoholfüggők

minden nap isznak, és jó gyakran berúgnak.



Ezeket olvastam.

Havonta vagy másfél havonta berúgik valaki, vagy naponta kettő sört megiszik, úgy hogy azzal magán kívül nem árt senkinek és semminek, akkor nem nagy dolog. Szerintem.

2021. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!