Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ajánlanátok, hogy stabilab...

Mit ajánlanátok, hogy stabilabb legyek érzelmileg? Valami olvasmány, kezelés, szokás, akármi.

Figyelt kérdés
Jelenleg aránylag kisebb dolgok is földhöz tudnak vágnak és nehezen jövök ki ilyenkor a szomorúságból. Már unom, hogy egyes személyek ekkora hatással vannak rám és szeretnék kiegyensúlyozottabb lenni.
2021. júl. 14. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a saját személyes tapasztalatod fog ebből kihozni. Hogy másnap rájössz, hogy az előző napi bosszankodásnak semmi jelentősége, az élet megy tovább. Gyanítom, hogy magányos vagy, egy jó vidám társaság kéne neked, akik nem hagynak időt agyalásra.
2021. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon instabil vagyok érzelmileg, de hát világéletemben ilyen voltam. Egyik pillanatról a másikra szomorú leszek vagy vidám.


Nekem ami segített:

Elfogadás. A szomorúság, fájdalom az élet része, ha épp valami miatt szomorúnak érzem magam, nem szabadulni akarok az érzéstől, hanem elfogadni, hogy szomorúnak lenni természetes dolog, még ha nincs is mindig oka rá az embernek. Más az, mikor ok nélkül agyal az ember és mindig valami negatív gondolatmenetre lyukad ki. Nem szabad elűzni ezeket az érzéseket, mert az csak menekülés.

Aztán próbálom magam valamivel lefoglalni, ami kizökkent. Olvasás, sorozatozás. Ha másra helyezed a fókuszt, később máris jobban fogod érezni magad, ha nem csak állandóan agyalsz.

2021. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az segít, ha elfoglalom magam valami mással. Borzasztó, hogy nagyon sokat tudok gondolkodni, és túlagyalok mindent, amikor ilyen hullámom van, az segít a legjobban, ha minél többet mozgok, tornázok, kocogni megyek, ilyenkor a saját testemre kell figyelnem, és nekem ez a legjobb módja, hogy kiszabaduljak a fejemből, plusz mozgás közben boldogsághormonok termelődnek. Nem vagyok nagy sport ember, sokszor abbahagyom, de mindig visszatérek hozzá, és nagyon sokat segít hosszú tavon is. Nekem az ilyen önterápiák nem nagyon segítenek, mert csak mégjobban belemerülök a problémákba. Szóval az én tanácsom röviden: mozogj valamit. Ép testben ép lélek, közhelyes, régi, de igaz.
2021. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit magányos is vagyok, sok időm van gondolkodni és sajnos nem sok minden köt le engem. Sorozat/film/könyv stb. például nem igazán, tehát nehéz elterelnem a figyelmem.

Mozogni is próbálok, de nem mindig válik be, sőt.

De köszönöm az eddigi tippeket, mentek a zöld kezek.

2021. júl. 14. 12:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor esetleg valami hobbi, ami szintén leköt és szereted csinálni?
2021. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát társaságban töltsd az időt, ne egyedül: kirándulás, mekizés, strand, uszoda, séta. Otthon végezz házimunkát: főzés-sütés, takarítás, lehetőleg a családtagjaiddal együtt.
2021. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy nem tudtam segíteni. Egyébként azt tudod magadról, hogy hsp szindrómás vagy? Olvass utana: hiperérzékenység, szuperérzékenység. Sok tanács van a neten ezzel kapcsolatban.

(Én is ilyen vagyok)

2021. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5: Próbálkozom, de sajnos még nem találtam olyat.

#6: Egyedül élek. Társaságom se igazán van, akikkel el tudnék menni ide-oda, de dolgozom rajta.

2021. júl. 14. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!