Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék ilyenkor csinálni?

Mit tudnék ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Aripiorazolt kell szednem a pszcihiáterem javaslatára. A gond csak az, hogy én szándékosan nem minden nap veszem be. Egyrészt azért mert szeretek magambahúzódó lenni. Amikor beveszem akkor pedig egy teljesen közvetlen, maximálisan bátor normális ember vagyok. A baj csak az, ha egyik nap beveszem aztán a másik nap nem akkor kb két napig brutál erős depresszióm és rosszkedvem van. Utána újra önmagam vagyok.


Miért vagyok depressziós két napig miután egyszer bevettem az aripiprazolt és mit lehet ez ellen tenni?



2021. júl. 16. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen szedd,ez nem játék és nem fájdalomcsillapító hogy néha bekapok egyet.

Ezeknél idő mire a teljes hatás, kialakul és elmúlnak a mellékhatások. Ne csodálkozz ha szarul vagy ilyen szedésnél.

2021. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha rendszeresen szedem akkor nem fog megmaradni az a túl közvetlen és szabad emberi személyiség? Mert én pont amiatt nem szedem rendesen, mert nem szeretem azt a közvetlenséget amilyen akkor vagyok.
2021. júl. 16. 12:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak a pszichiátriai gyógyszerek között olyanok,ahol mellékhatásként jelentkezik a felpörgött,időnként mániás túlfűtött hangulat.Ha alapesetben egy befelé forduló,nagyon visszahúzódó személy vagy akkor érthető ha a cél az lenne,hogy ebből kimozdulj. Írtad is hogy ilyenkor normális ember vagy.


Persze ha ez olyan hatás ami téged zavar vagy túlzottnak érzed,akkor jelezd az orvosodnak,valószínűleg módosítani kell az adagot,esetleg gyógyszert cserélni.

De a rendszeresség fontos a szedésben,önhatalmúlag ne változtass rajta,többet árthatsz.

2021. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!