Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az interneten apró hirdetésekb...

Az interneten apró hirdetésekben rengeteget vényköteles altató, nyugtató hatású gyógyszert árulnak, hogyan jutnak hozzá az eladók? Gyógyszertárakban dolgozók is benne lehetnek, esetleg orvosok?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem külföldről csempészik, vagy simán cukortablettát árulnak hamis csomagolásban.
2021. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm hogy kiváltja közgyógyra a gyógyszereit, van ami nem kell és eladja. És régebben is volt egy néni aki árulta a gyógyszereit.
2021. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Dehát ha valaki ismeri a gyógyszert, akkor csak tudja, hogyan ki a tabletta. Külföldi beszerzés esetén hogy kerül bele magyar betegtájékoztató?
2021. júl. 17. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy külföldön az a szer nem vényköteles és behozzák. Tilos a neten meg akárhol árulni, azt nem tudom mi jár érte.
2021. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Pár dobozt bárki ki tud íratni pluszban. Mondok egy példát (persze nem azért, hogy bárki ezzel szórakozzon). Szólsz a pszichiáterednek, hogy írjon ki xanaxot, lehetőleg minél többet, aztán ugyan ezt megcsinálod a háziorvosoddal is, esetleg még szólsz pár jó ismerősnek, hogy ők is írassanak ki a háziorvossal. Máris van vagy 10-15 felesleges dobozod havi szinten amit nyilván a feketepiacon sokszoros áron lehet eladni.
2021. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5, ilyesmi recepttel trükközés a 21. században már nem működik. Az orvos belép a rendszerbe, és pontosan látja, mennyi gyógyszer lett felírva, és azt is, hogy abból mennyi lett kiváltva a patikában.
2021. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én régebben próbáltam venni neten, de mindig átvertek, soha nem kaptam semmit.
2021. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-osnak igaza van, ez már em megy.
2021. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!