Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális?

Mennyire normális?

Figyelt kérdés

Rengeteget gondolkodtam, de úgy döntöttem hogy fel kell tennem ezt a kérdést mert már magam is nagyon össze zavarodtam a szituáció kellős közepén.

Lényeg az az hogy 162cm vagyok és 65kg voltam lefogytam szigorú diéta és koplalás mellett 57kg-re de még mindig nem vagyok a külső tulajdonságaimmal megelégedve. Párom szóvá tette hogy jó lenne hanem szednèk fel még többet mikor 65kg voltam, ezekután kètsègbeesetten elkezdtem diétázni, valamint koplalni. Volt hogy egésznap csak egy almát vagy egy kevéske szedret ettem, ezek mellett pedig sportolni kezdtem, futok,sokkal többet sétálok, mozgok mint annak idejét. Mégis szeretnèk még többet lefogyni és úgy gondolom hogy még többet kellenne leadnom annak ellenére hogy most már 57kg lettem. 49 killóra szeretnèk lemenni ennek érdekében már rögeszmèsen kínzom magam hogy még több killó mennyen le rólam. Fogalmamsincs mennyire helyes vagy mennyire nem az, de már magam is kétségbe vonom hogy a jelenlegi mentális állapotom nem a legegészségesebb.



#fogyás #rögeszme #vágy #rossz mentális állapot
2021. júl. 21. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy tanulságos történetet neked , ismerős csajról világéletében girhes voltc, született egy kisfia és felszedett 4kgot ,daginak látta magát, bulémiás lett ,majd egyik reggel a párja arra ébredt hogy az asszony rángatozik felakadt a szeme , és leállt a légzése ,a mentősök 25percen keresztül éleszteték újra ,leálltak a szervei ,1hónapig mesterséges kómában volt,majd felébresztették ,azt hitték minden rendben helyre jön, jah 1hónap múlva meghalt. Hátra hagyott egy 9hónapos kisgyermeket ,mert ő dagadtnak látta magát és 47kg akart lenni.

Ne koplalj ,ha a párod piszkál a súlyod miatt hagyd el. Ne kínozd magad,nem lesz jó vége.

2021. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszod.
2021. júl. 21. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.



Én is 162 centi vagyok, jelenleg 61 kiló, full vékonynak látom magam.

Voltam pár éve 50 kilós (valószínűleg éppen idegeskedés miatt volt összeszűkülve a gyomrom), a környezetem szerint is túl vékony voltam, magamnak se tetszettem és utólag képeken is borzalmas. Semmi alak és ezzel együtt semmi nőiesség.


Én még 65 kilósan tetszem magamnak, 69 kilósan már láttam némi túlsúlyt magamon, de nem találtam vészesnek.


Most 61 kilósan képen is és tükörben is baromi jónak látom magamat.



Mozgok, de úgy az évekre visszatekintve nem eleget (mostanában igen, de régen nem), nem vagyok izmos, sőt, most vizsgálják orvosok, miért gyenge az állóképességem sport ellenére. A csontjaim nem tudom, milyenek.



Szóval szerintem ne vidd túlzásba.

Amúgy nekünk asszem a BMI tartomány közepe az, amennyi most te vagy.

2021. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszod olyan jólesik hogy velem egy magas gyanítom lány írt egy pozitív vèlemènyet, és kérlek szépen nézd el tanulatlanságom de mit jelent a BMI? Nem igazán értem a jelentését, válaszod előre is köszönöm szépen.
2021. júl. 21. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lány. Nekem is tetszik, hogy végre azonos magasságú emberkét találtam ezzel a témával.


A BMI index nagyvonalakban irányt mutat, hány kilósnak kellene lennünk.


Keress rá! :)


A testzsírszázalék még pontosabb képet ad és tudtommal akkor pontos igazán, ha a mérleg is tudja és ilyen kézi eszközzel is méred, mert akkor a lábak és a karok alapján is mér. Vagy valami ilyesmi.

2021. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána nézek, ha gondolod és van kedved szívesen beszélgetnèk veled privátban is. :)
2021. júl. 21. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de itt kezdődnek a bajok.

161-2 magas vagyok én is, de 43 kilósan kövérnek látom magam és eszeveszettem edzek.

De a testképzavar ilyen, 34 kilósan az anorexia mélyén szétsorvadtan a kórházban is sírtam, hogy egy gusztustalan bálna vagyok, mert megettem egy almát...


Állítsd meg ezt a mókuskereket, ameddig lehet.

2021. júl. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak maga a súly

Számít az elosztása és az öltözködés is sokat számít

Még a higiénia is vagy csak meztelen nem tetszel magadnak?

Párodnak?

Bocs de nem lehet mindenki

Tökéletes ezt el kell fogadnunk idősebb korban

Úgysem fog menni

Sem a nőknek sem a férfi aknák

Üdv mindenkinek

2021. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!