Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lettem “érzéketlen”?...

Miért lettem “érzéketlen”? Mintha folyamatosan álmodnék...

Figyelt kérdés
Olyan furcsa mostanában, minden napom olyan tompa. Vizsga előtt egyáltalán nem izgultam, amikor sikerült nem volt bennem semmi boldogság, se megkönnyebbülés. Találkozunk a barátaimmal, de szinte mintha ott sem lennék, alig emlékszem, hogy miről beszéltek, csak úgy telnek a percek...nem tud feldobni úgy igazán semmi. Régen szomorú voltam ha valami lezárult, 20 év után új városba költözünk, de nem érzek semmit, se örömöt, se szomorúságot.

2021. júl. 23. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Történt valami nagy változás vagy trauma az életedben? Két oka lehet. Mentális vagy valamilyen fiziológiai, biológia ok. Ha semmi különös eset, szorongás, kiégés, trauma nem történt veled, akkor lehetséges a második, hogy valami egészségügyi elváltozás okozta, de sokkal valószínűbb hogy valami lelki dolog váltotta ki. Az a "20 év után új városba költöztünk" simán lehet. Egy életmód váltás is tud ilyesmit okozni, még akkor is ha nem is tudatosul benned hogy megviselt a dolog.
2021. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Burn-out (kiégés) szindróma. Sajnos velem is ez volt/van, túlhajszolt életmód, állandó problémák a személyiségzavaros anyámmal, 1 évig konkrétan nem tudtam megpihenni, minden egyes nap gyomorgörccsel keltem fel, hogy mi a franc történhet még? Ugyanis meghalt egy közeli barátom, véget vetettem egy majd 3 évig tartó kapcsolatnak. Ja, és lőttek a nyárnak, mivel melóznom kell. Ezen a pszichológus nem segít, én már gyakorlatilag csak ventilálni járok szerencsétlenhez. Múltkor már eldöntöttem, hogy elmegyek egy pszichiáterhez nyugtatókért, de addig halogattam, hogy végül betelt az összes szabad időpontja, úgyhogy most várok, de sokáig nem fogom bírni.
2021. júl. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!