Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A boldogsághormon folyamatosan...

A boldogsághormon folyamatosan termelődik, vagy csak bizonyos cselekedetek hatására?

Figyelt kérdés
Ha valaki nemtúl mozgalmas életet él, nem dolgozik, nincs motivációja ugyanolyan tempóban termeli a boldogsághormont?
2021. jún. 3. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Nekem jelentősen beindulna a boldogsághormon termelésem, ha havi fél milliót keresnék napi 8 óra munkával!
2021. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Egy kevés mindig termelődik. De nem a munka, v a mozgalmas élet indítja be, hanem az, amit az illető agya boldogságként, örömként értékel. Ez lehet sport, egész nap macska simogatás, vagy bélyeggyűjtemény átrendezése, minek mi. Én pl kimondottan boldogtalan lennék, ha sokat kéne dolgoznom a pénzemért.
2021. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak tisztazas keppen. Mit jelent szamodra a boldogsaghormon?


Hallottam mar olyat, hogy a csoki, dopamine, meg a kola/amfetaminok, ritkan hallottam hogy az oxitocin vagy az endorfin.


Ezek kozul csak az utolso ketto nevezheto hormonnak.


Bar az utolso ketto is kellemes erzest okoz, az igazi jatekosok a serotonin es a dopamine, illetve a norepinephrine/noradrenalin.


Ezek nem hormonok, hanem neurotranszmitterek. Roviden a fobb kulonbseg az, hogy a hormonok az egesz testedben szetszorodnak, a neurotranszmitterek nem, hanem altalaban egy sejt altal vannak kibocsatva nagyon kis mennyisegben es azonnal hatast gyakorolnak egy kovetkezo sejtre mielott lebontodnak vagy visszaszivodnak az idegsejt altal ami kibocsatotta azt.


Dopamine szabadul fel ha bizonyos tevekenysegeket vegzel. Pl onkielegites, finom kaja, szex, illetve (nem tanacsolom) par embernel (altalaban mentalis betegeknel) a sajat vegtaguk vagdosasa is dopamine-t szabadit fel, ezert nem tudjak abbahagyni, mert raszoktak, mint a cigire peldaul.


A serotonin nagyban hasonlit a dopamine mukodesere. Igazabol ezt nevezhetjuk "boldogsag neurotranszmitternek".

2021. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!