Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szedek...

Antidepresszánst szedek Escitilt lehet alkoholt inni? a barátom jön hétvégén és szeretne egy kicsit iszogatni nem tudom h mellette lehet e hogy az nap nem veszem be,mert nem akarom megbántani hogy nem iszok vele, de félek is h lesz e bajom így

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ezzel nem bantod meg. Igyal mast,haveroknal en is uditot v vizet iszom.


Amugy max annyi bajod lehet, hogy kiporgeted a szerotonint aztan masnap olyan leszel mintha masnapos lennel.


Vagy ha annyit nem iszol akkor nem lesz bajod.

2021. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
78%
Semmilyen gyógyszerre nem szabad alkoholt inni, de antidepresszánsra, és nyugtatóra szigorúan tilos. Mivel az antidepresszáns lényege, hogy szinten tartson bizonyos anyagokat a szervezetben, hetekbe kerül, míg kiürül a szervezetedből, így az sem segít, ha aznap nem veszed be. Nem hiszem, hogy a barátod megbántódna, hogy nem iszol ilyen esetben.
2021. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy szigoruan tilos.;D


En megittam 3 koktelt haveroknal. Annyi tortent, hogy elhasznaltam a szerotonint es legalabb ket napig uresseg erzetem volt, meg faradekony voltam. Ugyan ez volt be lsdzve, begombázva.


Baratnom antipszichotikumra, antidepire, nyugtatora tolt speedet es ekit egyszerre. Nem halt bele. Nyilván nem peldamutato hozzaallas de nem kell tulgondolni.


Amugy redditen a john hopkins korhaz rendszeresen rak ki kerdest arrol, hogy kinek mi a tapasztalat antidepire tolt pszichodelikumokkal.


Maoi gatlokat kell kerulni szerotonin szindroma miatt.


Szoval azert ritkan belefer. En pl a pszichiateremmel egyeztettem elotte.

2021. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem mondtam el neki hogy ilyent szedek mert számomra ciki. És arra számít h inni fogunk
2021. júl. 23. 20:03
 5/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerinted őt is zavarná, hogy szeded, vagy csak neked ciki? Ez semmivel sem cikibb, mint mondjuk inzulint szúrni napi 4-szer, vagy épp vérhígítót. Ugyanúgy szükséged van rá. Szomorú lenne, ha nem értené ezt meg. Emellett ő nyugodtan iszogathat, és te is ihatsz alkoholmentes dolgokat, jól érezhetitek magatokat így is. Egymás társasága miatt találkoztok első sorban, az alkohol csak amolyan hangulatemelő.
2021. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az alkohol is emeli a szerotonin szintet így ha antidepresszánsra iszol simán lehet szerotonin szindrómád ami egy életveszélyes állapot. 1 sör talán belefér, de én is inkább alkoholmenteset iszok a haverokkal.
2021. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En alkoholista voltam napi felliter palinka volt a rosszabb napokon enni meg minek. N3m mondom hogy nem sovargok a pia utan de rohadtul pedig kb 1 honapja nem iszok helyette antidepi nyugataton elek nem tudom m3lyik a jobb de reszegen a detoxba kotottem ki n3m volt nagy buli. Szoval ha egy alkesz valahogy tuleli pia nelkul masnak ez semmi.az alkoholmentes sort probaltam nagyon szar kukaba valo akkor inkabb tejet iszok helyette.
2021. júl. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
SSRI-re lehet simán inni, nem lesz semmi bajod.
2021. júl. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Érdekes, az SSRI gyógyszerek betegtájékoztatóján szerepel, hogy a tünetek alkohol hatására súlyosbodhatnak, és a gyógyszer mellékhatásai is felerősödhetnek. Az hogy ezek feltételes módban vannak, még nagyon nem azt jelenti, hogy jó ötlet kísérletezni vele. A betegtájékoztatót nem hasraütésből írják, hanem a beteg biztonsága érdekében.
2021. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Napi 3 floxetet kellett bevennem nekem évekig. Simán ittam mellette, töményet is , rendszeresen. De persze mindig olyan emberekkel voltam, akik tudták, hogy gyógyszert szedek, és ha netán baj lenne, hívni kell a mentőket egyből.
2021. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!