Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosisok, ti jártok pszicholó...

Orvosisok, ti jártok pszichológushoz vagy pszichiáterhez, eseleg szedtek gyógyszer, vagy bírjátok a gyűrődést?

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyetem alatt nem szedtem utána, rezidens képzés alatt két évig antidepresszánst is szedtem és pszichológushoz is jártam. A pszichológuson továbbra is gondolkodom.


Ez a szakma rohadtul nem éri meg. Hazavágja az életed.

2021. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem pedig megéri, egyénfüggő.


Én azt mondanám, hogy nem az orvosi vágja tönkre az ember idegeit, hanem az életstílus. Nekem például sok tényező komplikálja és nehezíti a tanulmányaimat, leginkább a toxikus szülők, a párkapcsolat nélküliség és a pszichés problémák.

Járok pszichiáterhez+terápiára+tanácsadásra. Időszakosan szedek nyugtatókat.

Tudom, hogy mindenkinek megvan a maga problémája, de sokszor irigykedem azokra akiknek normális szüleik vannak és nem küzdenek OCD-vel úgy, mint én. Ha ez a kettő nincs, akkor az orvosit végig lehet csinálni viszonylag nyugisan.

2021. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Majd ezt beszéljük meg miután szakorvos leszel, jó, kedves előző. Millió felett keresek, de ígyse éri meg. Hálát, megbecsülést kb nullát kapunk.
2021. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

???

Téged mi jogosít fel arra, hogy így sztereotipizálj? Azért, mert téged nem becsülnek meg eléggé, még nem jelenti azt, hogy az orvosi szakma kuka, vagy nem éri meg. Ezt mindenkinek saját magának kell megtapasztalnia és eldöntenie.

2021. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Ezért írtam, hogy beszélgessünk erről öt-tíz év múlva mikor nem csak az egyetem lesz a tapasztalatod. Egyébként a világon nagyjából sehol nem éri meg orvosnak menni, nem véletlenül van nagyjából globális orvoshiány.
2021. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem neked nincs semmi közöd az orvosihoz, de akkor nem értem, hogy miért nyilatkozol a témában?

Nincs globális orvoshiány, de ha arra gondolsz, hogy Mo-n többet mennek külföldre munkatapasztalatot szerezni, akkor annak elsődlegesen nem az az oka, hogy maga az orvosi egy hiábavaló szakma, amit senki nem akar. Idén pl. túljelentkezés volt a SOTE-n.

2021. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
26 éves az orvosom és már ennyi idősen ki van égve szegény. Csak az menjen orvosira aki oda való. Ez a véleményem.
2021. júl. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
68%

Mi lenne a megfelelő megbecsülés számotokra? Ha mindenki legalább 6 számjegyű hálapénzt adna? Vagy kitől és mit vártok egyáltalán?

Az elődeitek annyira elb@szták a renomét, hogy az emberek félnek és hánynak tőletek. De itt a nagy lehetőség a következő orvos generációnak, hogy kikalapálják a csorbát és az emberek bízzanak bennetek és szeressenek titeket. Sok sikert hozzá.

2021. aug. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mondjuk napi 8 óra munkával egy hét számjegyű kezdő szakorvosi bér pl.


Ha már havi 6-700 ezret egy jobb szakmunkás is megkeres.

2021. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!