Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit reagálna rá a pszichiátere...

Mit reagálna rá a pszichiáterem vagy a pszichológusom ha közölném velük, hogy csak akkor szedem tovább a gyógyszeremet, ha ismét járhatok pszichológushoz?

Figyelt kérdés
A hippokratészi eskü értelmében akkor azt kellene tenniük, hogy visszaengednek a pszichológushoz, hogy jobban legyek, nem igaz? A pszichológussal korábban lezártuk a terápiát.

2021. máj. 27. 02:58
1 2 3
 1/26 Tepfal ***** válasza:
98%
Ha van valami, ami a pszichológussal nem fog működni, az a zsarolás. Nem tolhatod a felelősséget a pszichológusra, azért, mert te nem vagy hajlandó szedni a gyógyszert. Ettől függetlenül miért nem járhatsz pszichológushoz? Ha ő nem fogad, annak gondolom van valami oka - ami akár tőled független is lehet. Keress egy másik pszichológust, ne saját magadat veszélyeztesd azzal, hogy nem szeded a gyógyszereidet.
2021. máj. 27. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mintegy egy évig jártam a pszichológushoz, nem szeretnék újhoz járni és elölről kezdeni. Azért lett vége, mert állítása szerint megszegtem a terápiás kereteket. Nekem honnan kellett volna tudnom, hogy mik azok? Nem küldött át semmit. A terápia lezárását se indokolta szakirodalommal.
2021. máj. 27. 03:30
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szegted meg?
2021. máj. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy pszichiáter nélkül nem szedheted a gyógyszereket, pszichológus gyógyszert nem tud írni.

Nem tudom, mi a problémád, de sok esetben a kettő együttműködése vezet eredményre. Gyógyszerek + pszichoterápia.

2021. máj. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Van pszichiáterem, az rendben van. Na igen, és ebből a képletből most hiányzik nekem a pszichoterápia.
2021. máj. 27. 05:00
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már csak azt kell megtudni, mi volt a gond a pszichológusnál. Attól, hogy nem kaptál a keretről (amit furcsállok) tájékoztatást, gondolom, elképzelésed csak van. Nem lehet, hogy túl gyakran hívtad telefonon, esetleg rendelési időn kívül is?
2021. máj. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem működsz együtt a kezeléssel, akkor nem fog erőszakoskodni.
2021. máj. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%
Zsarolással akarod kényszeríteni a pszichológust, hogy kezdje újra a terápiát? Ez garantáltan nem fog működni... A pszichológussal lezártátok a terápiát, mert te átlépted a határokat - jó lenne tudni, hogy mivel -. Innentől kezdve biztos, hogy nem fogja újra elvállalni, mert bebizonyítottad, hogy veled nem lehet együtt dolgozni. Sem a pszichiátert, sem pedig a pszichológust nem érdekli, ha nem szeded a gyógyszereket. Ez a te felelősséged.
2021. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan érhetném el, hogy újra fogadjon a pszichológus? Szerintem kb. mindenki tudja, hogy ha újra vállalna, akkor betartanám a kereteket.
2021. máj. 27. 10:51
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. A pszichológus egyéni döntése, hogy elvállal-e vagy nem. Eljátszottad a bizalmát, ezért lezárta a terápiát, már nem fogja újra elkezdeni. Keress egy új pszichológust.
2021. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!