Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet-e kötelezni...

Szerintetek lehet-e kötelezni valakit gyógyszerszedèsre,ha nem közveszèlyes?

Figyelt kérdés
Olyan esetre gondolok,hogy valaki szed depresszióra vagy bipoláris depresszióra, de nem közveszèlyes.Lètezik-e olyan,hogy muszáj, ès mi számít közveszèlyesnek?

2021. júl. 28. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem, szerintem nem lehet kötelezni.
2021. júl. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Viszont ha kiskorú, akkor sajnos minden esetben a szülei kezében van a döntés. Én is ezzel szívtam meg.
2021. júl. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont olyan volt, hogy ismerosomon felnott koraban tort ki a paranoid skizofrenia, es az o szemszogebol semmi baja n volt, csak osszeeskudtek ellene. Az igazsag viszont az volt, hallucinalt, tevkepzetei voltak, es barmennyire jo ember volt, kiszamithatatlan volt, milyen altala velt okbol vagna mondjuk kest valakibe. Szoval van egy olyan resz is, mikor az az ember igy eli meg.
2021. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszolóval is egyetértve: Engem a nagynéném akart kényszergyógykezelni - azért tudom, mert ott voltam, amikor mondta.

A pszichiáter mondta, hogy ez nem így meg. Azóta utánaolvastam és ezek szerint csak bírósági határozattal lehet valaki kényszergyógykezelni. (Ha jól értettem a kérdést és erre vonatkozott.)

Nekem hatalmas döbbenetet jelentett, hogy a saját, "szerető" nagynéném ezt ajánlja egy orvosnak. Később hárított a nagynéném, amikor próbáltam vele megbeszélni a dolgot; azt mondva, hogy ő nem is tudta, hogy mit jelent a kényszergyógykezelés. Ő csak segíteni akart, mert kétségbe volt esve...

Egyébként én magam kerestem a megfelelő gyógyszeres kezelést, akkor már évek óta. (Ez még 2009-ben volt.) Azóta sem voltam kényszergyógykezelésen és már sokkal jobban vagyok - de nem ez a lényeg.

A lényeg az, hogy valamilyen hatóság hivatalos határozata kell hozzá.

(Kivéve, ha egy nem kívánt családtagot a saját családja juttat pszichiátriára és lefizeti az orvost - ilyenről csak hallottam.)

De aki magánál van, az maga is keresi a megfelelő gyógymódot - szóval ennyiből egyetértek a 3. válaszolóval. Biztos van, hogy kell.

2021. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!