Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dühös vagyok orvosomra hogy...

Dühös vagyok orvosomra hogy elment szabadságra. Hogyan győzzem le ezt a rossz érzést?

Figyelt kérdés

Orvosom most elment két hét szabadságra és addig nem is tud válaszolni e-maileimre és telefont se fogja felvenni. Nagyon rossz érzés hogy így magamra hagyott, amúgy se vagyok jól mert fájdalmaim vannak.


Nem úgy volt régen hogy az orvosokat kötötte a hippokratészi eskü és mindig rendelkezésre álltak a betegeiknek? Ez miért változott meg? Nem értem egyszerűen.



2021. júl. 29. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van helyettes ilyenkor
2021. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
neki is kell a szabadság, legyél kicsit megértőbb. a betege vagy, nem a gyereke. neked, hogy esne, ha az év minden napjának minden órájában másokkal kéne foglalkoznod? nem te vagy az egyetlen betege, ha mindegyik a szabadsága alatt hívogatná akkor nem sok ideje lenne pihenni.
2021. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mentális egészség kategóriába írtad elmondom: Ha rendszeresen egy orvosra támaszkodva vagy jól, akkor az nem gyógyulás, híres pszichoterapeuták is sokat utaznak, hogy ne az legyen, hogy rátámaszkodik a beteg, hanem cselekedjen is, ha nem változtatsz minek az orvos? Akkor mehetsz a haverodhoz is ugyan annyit ér.
2021. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
A Hippokratészi eskü nem egyenlő a saját élet lerombolásával. Mindenkinek jár a szünet. Csak az nem mindegy, hogy mikor és mennyi. A korábbi terapeutám évente 2 hét szünetet tartott, a jelenlegi pedig 2 hónapot (nyáron 1, télen 1). Azt már kicsit soknak éreztem, más munkahelyeken sem lehet 2 hónap szabadságot kivenni a tanárokon kívül. Ha rossz állapotban vagy, akkor biztosítania kell egy helyettes kezelőorvost.
2021. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat ez egy szakma. Az orvos nem csicska és nem rabszolga. Ha szabadságra megy akkor pedig van helyettese. Ha véletlenül nincs akkor meg így jártál, talán jobban meg kellene becsülni őket és nem lenne iszonyatosan nagy hiány belőlük.
2021. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%
És amelyik orvos katona is v. volt, vagy küzdő sportol? Mert van ilyen is.
2021. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!