Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy súlyosabb pánikbeteg akin...

Egy súlyosabb pánikbeteg akin a gyógyszerek, kezelések alig vagy nem hatnak, miből tudja fenntartani magát, mit tud dolgozni?

Figyelt kérdés
Mint pl. Herby a vloger, aki a pánikbetegsége miatt csinálja a videokat és saját kis vállalkozásából evickél évek óta. Akinek nincs ilyesmire lehetősége, affinitása, azok mit tudnak kezdeni magukkal? A gyógyszerek, terápiák sem ingyen vannak nem csak a megélhetés. Ti mit csináltok? Ha nem jön be éveken keresztül egy kezelés sem akkor mi van veletek? Őszintén, troll meg gyerekes hozzászólók kíméljetek. Mert a nyugtatók pl. nagyon tompítanak és sokat alszol tőle, a mellett hogyan dolgozol?

2021. júl. 30. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Leszázalékolnak, rokkantnyugdíjas leszel és abból az összegből tengődsz tovább. Persze ez sem biztos, mert sokan vannak, akiket nem százalékolnak le így sem és el kell menniük dolgozni, ha törik ha szakad.

Ha nő az illető és kinéz valahogy, akkor a férje tartja el.

2021. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyesmivel én úgy tudtam nem százalékolnak le. Vagy azóta mégis?
2021. júl. 30. 09:01
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem fognak ennyivel.


Exemet eltartják a szülei. Köszöni szépen, baromi jól van így. Herby videóit is nézi persze.

2021. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megvannak a feltételei. Például úgy nem fognak leszázalékolni, ha otthon még munkaképes vagy. Ha viszont a betegséged miatt munkaképtelen is vagy, akkor leszázalékolnak, persze csak kiterjedt szakértői vizsgálatok után, utána pedig rendszeres kontrollra kell járnod.

Nem egy életbiztosítás, mert az ilyesmit bármikor megvonhatják vagy csökkenthetik, márpedig erre lehet számítani, mert folyamatosan szigorítják a feltételeket.

2021. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miért vannak ezek a szigorítások? Ennyire sok a visszaélés, vagy ennyire nincs kapacitás?
2021. júl. 30. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyre több és több mentális betegséget fedeznek fel, amiket korábban nem, vagy alig ismertek. Ha elkezdik leszázalékolni mindet, akkor még több eltartott lesz a kevés dolgozó nyakán.

A helyi alapítványi otthonban a súlyosan értelmi fogyatékos emberek is dolgoznak, ami azt is jelenti, hogy ha fizikai akadálya nincsen, akkor szinte bárki képes valamilyen munka elvégzésére. Ha nem munkahelyen, akkor otthon. Ha nem emberek között, akkor egyedül.

Amondó vagyok, hogy aki online képes a kommunikációra és el tud végezni feladatokat számítógépen, azt sosem fogják teljesen leszázalékolni.

Az ember túlélő fajta, ha veszélybe kerül a megélhetése, akkor erőt vesz magán és elmegy dolgozni.

Akit meg eltartanak, az soha az életben nem fog ezen változtatni mert úgyis kapja az apanázst, minek erőlködjön?

Aztán egyszer csak elfogy a pénz, eltelt 20 év, munkaviszony nulla és már nem kell sehova, mert középkorú. Jön a hajléktalanság.

2021. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyukám is pánikbeteg, súlyos. Ha nem szeretnéd az egész életedet azzal tölteni, hogy gyógyszerről gyógyszerre jársz miközben szenvedsz, és már nem tudod eltartani saját magadat, fel kell állnod most. Keress fel egy pszichiátert, és nem hiszem, hogy ebből te ki tudsz gyógyulni, de próbálj a helyzeten javítani. Emellet, szedd a gyógyszereket, anyukám, ha elkezdett szedni új gyógyszert, volt, h pár hónap után kezdett el neki hatni. Dolgozik, eltart engem és a tesómat, minden házimunkát megcsinál, és úgy ahogy jól van. Neked is kell sürgősen keresned egy munkát, mert ez csak rosszabb lesz, és elkeseredettségedben, feladod. És, gondolom a közeljövőben szeretnél magad mellé egy társat, és nem akarlak elszomorítani, de nem egy beteg férje/felesége akarna lenni szerintem. Ezt nem úgy értem, hogy pánikbetegként nem találhatsz magadnak társat, de nem neki kell majd pénzt keresnie, és eltartania, még te próbálsz jobban lenni. Ehhez nagyon nagy akarat erő kell, és kitartás, és segítség. Sok sok segítség. Drukkolok neked!
2021. aug. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7es! Valóban nem rólam van szó, csak ismerek pánikbeteg embereket, meg voltak mentálisan beteg kollégáim és elgondolkoztam rajta, hogy ők miként tudják ezt csinálni.Hál Istennek nekem nincs ilyen bajom. Tini és fiatal korban volt enyhe pánikom, de szerencsére elmúlt, felfogáson és azon is múlott, hogy nem hatalmasodott el, hogy rengeteg dolgot egyszerűen elengedtem az életemben így nincs görcs, rosszullét. :) Remélem ez másoknak is sikerülhet úgy hogy nem kell mellé alkohol + gyógyszer!
2021. aug. 28. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha segítettem is valamenbyit, jól le kettem pontozva:D
2021. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le!
2021. aug. 30. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!