Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham vagy pánikbetegsége...

Pánikroham vagy pánikbetegségem van?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron egy túlzott stressz hatására az egyik éjszaka remegés, hányás, izzadás, hányinger, étvágytalanság tünetei jelentkeztek nálam,ami egész nyáron mindennapossá vált. Voltam orvosnál akkor írt gyógyszert amitől éjszaka tudtam aludni de reggel és napközben ugyanúgy fenn álltak a tünetek. Nagyon megijedtem és féltem hogy rosszul leszek valahol. Aztán elmúlt a nyár és vele együtt ez is. Amúgy hozzá tenném én egy kicsit izgulós típus vagyok van hogy apró dolgokon is de nem szokott ilyen problémám lenni. Idén nyáron újból elő jött ez csak sokkal intenzívebben,ismet egy igen stresszes időszakot éltem át ezen a nyáron elvesztettem az egyik csaladtagom és munkahely váltás és ez a nagy meleg is megviselt. Most szedem a gyógyszert így csak reggel érzem a szorongást,intenzív szív vérzést, légszomjat, hanyingert illetve hányást (napközben érzem hogy éhes vagyok de abszolút nem tudok enni, nincs étvágyam és le fogytam 5 kilót) izzadást, remegést halálfélelmet. Egyszerűen úgy érzem soha nem lesz vége,sportolok közben de reggelre mindig ebben az állapotban vagyok és félek hogy újból rám jön és rosszul leszek. Most új munkahelyem lesz ezen is gorcsolok.

Ez pánikroham vagy már pánikbetegség? (20 éves vagyok)


2021. júl. 31. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A pánikbetegségnek egy epizódikus állapota a pánikroham, vagyis abban csúcsosodik ki. De nem tudom, lehet az is, amire a halálfélelem nagyon jellemző, az erős szívdobágás érzés, légszomj, stb. A többivel nem tudok mit kezdeni. Ki kéne vizsgáltatni alaposabban, hogy tudd. Írtad voltál orvosnál, ő mit mondott?
2021. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Betta válasza:
72%

Valószínűleg pánikbetegség lehet, mivel a pánikroham az a pánikbetegség közben történik (halálfélelem, hányinger, légzésnehézség, remegés) a pánikbetegség alatt történik meg veled sokszor, és mivel ha jól értettem nem az első eset ez neked. Ne adj sokat a szavamra, mert én magam se tudom, hogy mennyire vagyok tájékozott, de szerintem menj el egy pszichológushoz. Nem szégyen ez, neki ez a dolga. Oda nem őrültek járnak, ahogy azt egyesek gondolják. ;)


Én szorongtam mert a karantén ezt váltotta ki belőlem, az segített hogy emberek közé mentem. De a te esetedben nem tudok más tanácsot adni, csak a szakembert.

Remélem minden rendben lesz veled ;)

2021. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igen szerintem fel fogok keresni egy pszichológust.Én nem szégyellem, szerintem csak ő tudna segíteni más nem igen.
2021. júl. 31. 15:28
 4/6 A kérdező kommentje:

#1

Az orvos erre tavaly csak azt mondta, hogy nincsen semmi gondom se szervi bajom. Vernyomasom rendben és egészséges vagyok csak foglalja el magam, tereljem el a gondolataimat menjek el strandolni és írt fel gyógyszert mint írtam. Most sincs gond az egészségemmel voltam vervetelen is mindent rendben találtak.

Csak az a gáz h hiába tereljem el a gondolataimat ha egyszer a tudat alatt érzem h gáz van és folyton attól rettegek h mikor és hol fog elő jönni a roham megint. Mindenki azt mondja h nekem kell le küzdenem ezt meg fejben el rendezni a dolgokat, csak hát azt érzem h rohadtul nem én irányítok...

2021. júl. 31. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ok értem, igaza van a második válaszolónak, vizsgáltasd ki egy pszichológussal. Az orvos ezt nem tudja megállapítani.
2021. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Én nekem is szokott lenni panikrohamom, de annak mindig közvetlen kiváltó oka van.

Én úgy tudom, hogy ha csak úgy semmiből rádjön a panikroham, nincs közvetlen oka, azt pánikbetegségnek hívják.

2021. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!