Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyet okozhat pánikbetegség?

Ilyet okozhat pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az elmúlt 2 hétben szörnyű rohamok kínoznak, ahol a pulzusom a "megszokott" 125-140bpm helyett felszökik 160-175bmpre.

Tegnap este is és ma reggel még mindig kellemetlen diszkomfort éreztem van. Reméltem, szédültem és nagyon féltem, körülbelül 2-3 óra volt mire eltudtam aludni. Mindez éjfél tájban történt. Mi lehet az oka hogy ennyire fel megy a pulzus?



2021. máj. 13. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

125-140 az "alap" pulzusod...???


Ez már jócskán kóros....


72 közelében a normális.

2021. máj. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem hogy pánikroham közben annyi volt és most az emelkedett
2021. máj. 13. 13:26
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Okozhat. Én mondjuk már a 120 as pulzustól is meghalnék szerintem, 65 szokott lenni, fizikai terhelés közben 85. Jó volna ezt kivizsgálni. 175, jesszum pepe!
2021. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos jelenleg nem áll módomban orvoshoz menni. Csak kíváncsi vagyok, hogy ezt okozhatja e a pánik vagy szervi lehet csak.
2021. máj. 13. 16:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább kérdezz meg egy orvost. Nem baj az, ha kivizsgálnak, biztos, ami biztos. Saját tapasztalatom a pánikbetegséggel kapcsolatban, hogy a legalkalmatlanabb helyeken (de inkább emberek között, bár otthon is rámjött nem egyszer... ) hirtelen fogott el, a légzésem kapkodóvá vált, mintha csak befelé tudtam volna szívni a levegőt, de kifújás már nem ment, szívverés felgyorsult, mindez halálfélelemig fokozódott. Pániknál reflexszerű az egész roham, nem tudod uralni. Amúgy, ha nálad is az lesz diagnózis, akkor azért elmondom, hogy nekem pszichológus(=problémák kibeszélése) és a saját "agyam kondícionálása"(tudom, hülyén hangzik) arra, hogy most ezt befejezem, megnyugszom, és ez így lesz, és kész! - akaratlagos irányítása, továbbá normál légzés izomból lelassítása, ennek erőltetése segített. Relax dolgoktól, meditációtól még jobban bepánikoltam, mint alapjáraton... Vitaminok szedése is használt.
2021. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
#3, sportolás közben a 180-200-as pulzus is normális. Vagyis így tudom, javítsatok ki ha nem. Én ezt orvostól hallottam.
2021. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös. Elakarok menni orvoshoz, de sajnos jelenleg nem tehetem meg. De minden jel arra mutat hogy pánikbetegség, csak remélni tudom hogy a szívem nem problémàs a tachycardia-n kívül
2021. máj. 13. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalmi pulzust kellene mérni, hogy az magas-e vagy sem. Mert ez semmiképp nem normális. A 125 baromi sok, nekem sportolás közben szokott ennyi lenni.


Egyébként igen, okozhatja pánikbetegség, de ilyenkor kapj be egy Valeriana-t, az megnyugtat vagy igyál valami nyugtató teát.


A pánikbetegség sem normális dolog, azt is kezelni kell. Tudom, nekem is volt évekig.


Amint lehet egy kardiológushoz menj el, legalább megnyugszol, hogy csak agybaj.

2021. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Majd igyekszem!
2021. máj. 14. 15:19
 10/10 Sándor* ***** válasza:
Kitartást kívánok neked és mielőbbi jobbulást!Igen, elképzelhető,hogy pánik, de ha az vagy ha nem is az, akkor is, amíg nem tudsz orvoshoz menni én javaslok egy egyszerű gyakorlatot ami csökkenteni képes a stresszt. Próbáld ki, alkalmazd naponta többször is.A youtube-on megtalálod, a címe: stresszoldás teniszlabdával.
2021. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!