Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarban...

Borderline személyiségzavarban szenvedők! Dühkitöréskor milyen módszerrel nyugtatjátok le magatokat?

Figyelt kérdés
Mondjuk épp csak annyira, hogy ne törjetek, zúzzatok.

2021. aug. 2. 08:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%

Állandó önutálat, szorongás, az állkapcsom 0-24- ben görcsöl

Erre jött az alkohol, mert attól kevésbé fájt és felszabadultam

A gyógyszerektől még rosszabbul lettem

Ráadásul 28 evesen diagnosztizáltak (33 vagyok most), addigra alkohol problémáim lettek, volt hogy az egész testemet véresre kapartam.

Párkapcsolati problémák, állandó kapkodás, voltak alvásproblémák

Több hónapos terápiák, addiktológia,

3 éve Angliába jöttem,

És természetesen dühkitörések

Decembertől májusig 2 öngyilkossági kísérlet, egyik nap kiengedtek a kórházból gyógyszer-túladagolás után, majd az nap este visszakerültem a dühkitörésemből származó baleset miatt.

Április 28 óta nem szedek gyógyszert és nem fogyasztok alkoholt

Lekopogjam azóta heti egyszer elsírom magam a páromnak és hetente járok a terapeutámhoz

A hosszú sétát elfelejtettem írni, az segít nekem a legtöbbet

2021. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk tényleg a sétát ne felejtsd el, még jó, hogy előttem válaszoló írta is.


1-2 órás séta lenyugtatja az idegrendszert, csak lassan sétálj, néha gyorsabb szakaszokkal.

2021. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
A border tragédiája, hogy azokat löki el magától, akik szeretnék őt. Ez olyan látens öngyilkosság szerintem. Megsemmisíti azt, ami segíthetne neki.
2021. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
55%

Nekem csak a vágás segít sajnos. De úgy vagyok vele, hogy inkább magamban tegyek kárt, mint másban vagy a környezetemben. Ha nagyon összeomlok vagy kibukok valamin, akkor jön a kés, vágok kettőt a karomon, és mintha belőttem volna magam, szinte elszállok az érzéstől meg a látványtól. Lenyugszom egy időre.

28N

2021. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

#14

Én is szoktam bántani magam, de vágni sose. Fejemet ütöm vagy a falba verem, de nem akarom. Más megoldás kell, mert se magamat, se mást, sem pedig a tárgyakat nem akarom tönkre tenni. Ezt másképp kell kezelni :(

2021. aug. 2. 11:22
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van, nem is mint tanácsot akartam írni. Bár te azt kértél, és nyilván az én "módszerem" semmiféleképpen sem követendő. Szóval bocs.
2021. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

#16

Ne kérj bocsánatot, semmi gond. Mindenkinek "örülök" aki leírja a tapasztalatait, érzéseit.

2021. aug. 2. 12:19
 18/33 anonim ***** válasza:
70%
Az én border exem lenyugtatásul ivott, meg nitrohígítót szívott. Utóbbit titkolta, de olyan benzinkipárolgása volt a bőrének, hogy nem tudta sokáig leplezni. Ő ezektől biztosan jobban érezte magát, de részegen rettenetesen agresszív lett velem. Nem fizikailag, csak mintha öngyilkosságba akart volna hajszolni. Azt mondta, aki intézetben nőtt fel, az gyűlöli az egész világot, és ezen semmi sem tud változtatni...
2021. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Séta minden mennyiségben, nekem kell a napi 10-15 ezer lépés, vagy iszonyat frusztrált leszek. Gyors tempóban, zenével.
2021. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Sétát sokan írjátok, muszáj leszek bevezetni a mindennapjaimba. Amióta itthonról dolgozom, azóta nem sokat sétálok. Köszönöm mindenkinek!
2021. aug. 3. 10:31
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!