Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne érezzek...

Mit csináljak, hogy ne érezzek így a testvérem iránt?

Figyelt kérdés

A testvéremnek borderline személyiségzavara van. Folyton megfenyeget, hogy megfojt, ha rá is merek nézni a feleségére. Tisztára paranoiás. Azt hiszi, elakarom rabolni tőle a feleségét...

Szeretném szeretni, de egyszerűen taszító a betegsége, kiráz tőle a hideg és érzelmileg is kiborít. Annyira ki vagyok, hogy még Madonna Borderline számát se tudom már meghallgatni, pedig régen szerettem.



2021. aug. 2. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Én is Borderline-os vagyok, mellé mániás depressziós. Hidd el elég büntetés ez a két betegség. A tesód nem tehet róla, beteg. Szed gyógyszert rá? Kezelteti magát?


De ha így érzel, akkor csökkentsd a találkozások számát vele, vagy ha nem áll gyógyszeres kezelés vagy pszichoterápia alatt, segíts neki segítséget keresni.

2021. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Tanulj meg néhány ideillő idézetet a Bibliából, és ha testvéred haraggal szól hozzád valótlan dolgokat mondd el neki az egyik megtanult verset.
2021. aug. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1Egy ideig járt terápiára, aztán egyszercsak abbahagyta. Azóta semmi, tudtommal a gyógyszereket se szedi. Kérdeztem miért, de kitér a válasz elől. Ráadásul mostanában folyton engem zavar, ha rosszul van. Szeretném támogatni, és nem akarom magára hagyni, mert mégiscsak a testvérem. De nekem is van családom, kisgyerekkel ráadásul, és teljesen leszív ez az egész.

#2 nem értem ez hogy segítene, ateisták vagyunk.

2021. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, rossz fiókról írtam, a #3 én vagyok. Szóval azt vegyétek úgy, hogy én írtam. Hogy vehetbém rá, hogy megint terápiára járjon?
2021. aug. 2. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

2-es húzz el innen a szar dumáddal, semmire sem való.


Kérdező, kérdezd meg tőle hogy szerinte a felesége hogy érzi magát, amikor ő így viselkedik? Lelkiismeretet kell csinálni egy olyan személlyel akit szeret. Hosszútávon a terápia és a gyógyszer a megoldás. Mondd el a te helyzetedet is neki, hogy mennyire fáj neked így látnod, és hogy a kisgyereked is egy "egészséges" nagybácsit/nagynénit szeretne. #1.

2021. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A feleségével ritkán beszélek, pláne róla, de hasonlóan érez, mint én, de valamivel jobban kezeli. Megpróbálok mégegyszer beszélni vele, úgy, ahogy írod, de vajon mikor tegyem, milyen hangulatában kapjam el, hogy komolyan vegyen? Annyira kiszámíthatatlan, lehet megharagszik rám, ha rossz hangulatában szólok. Próbáljam szépíteni, vagy csak szárazon? Eddig mindig kedveskedtem, talán hatásosabb lenne, ha megmondanám kerek-perec?
2021. aug. 2. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Én megmondanám kerek-perec ahogy érem. Nem nézném milyen kedve van, egy ilyen ember kiszámíthatatlan, én is ilyen vagyok. Ne halaszd, egyenesen, akár még ma. #1, 5.
2021. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor így. Köszönöm a választ.
2021. aug. 2. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt!
2021. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!