Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Szegedi Pszichológiai...

A Szegedi Pszichológiai Központban kell fizetni a terápiáért?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és elég sok gyermekkori traumám maradt (szerintem) feldolgozatlanul, emellett öndiagnózis szerint kicsit szorongok is, vagy ki tudja, mi a baj... Mindenesetre szeretnék pszichológust találni Szegeden, ami TB-s, tehát nem kell érte külön fizetni. Hol van erre lehetőség? Háziorvos ad beutalót, vagy hogy működik ez? Kérlek segítsetek. (tudom, hogy az SZTK-ban sokan vannak, később lesz időpont, stb, de nem tudok szakembert fizetni)

2021. aug. 3. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Pszichiátriai Szakrendelő és Gondozóba kell időpontot kérned. Először egy pszichiátriai konzultáció van és ha a szakorvos úgy látja, hogy szükséges a pszichoterápia, akkor továbbküld pszichológushoz.
2021. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Azt megkérdezhetem, hogy milyen esetekben írhatnak fel gyógyszert? Úgy érzem, hogy az én esetem nem olyan súlyos, hogy indokolt lenne a gyógyszer szedése, nekem tényleg az lenne a fontos, hogy kiönthessem a lelkem, akár némi önismeretre tegyek szert, stb.
2021. aug. 3. 22:35
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

2# Gyógyszert indokolt esetben írnak fel. Azaz, amikor a tünetek akadályoznak téged a mindennapi életed során. Pl. közepes vagy súlyos depresszió, erős szorongás, pánikbetegség... A gyógyszer szedés indokoltságáról a pszichiáter dönt az első állapotfelmérés alkalmával.

Ha a lelked kiöntése és az önismeret a cél, akkor ezt sajnos TB-s keretek között nem fogod megkapni :/ A pszichiáter emiatt nem fog tovább küldeni pszichológushoz, ehhez magánrendelésre kell menned.

2021. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.: Ennek oka, hogy TB-s pszichológusnál nagyon hosszú a várólista, ezért oda azokat küldik, akiknek az adott mentális zavaruk miatt tényleg nagy szükségük van rá.

Azért kérj időpontot a szakrendelőbe! Legalább beszélsz egy pszichiáterrel és meglátod, hogy ő mit javasol. Ha mentális zavarról van szó, akkor általában már az állapotfelmérés után mond egy diagnózist.

2021. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy próbát mindenképpen megér :)
2021. aug. 3. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha fel is írnak gyógyszert mert nekik könnyebb vagy mert jutalékot kapnak utána, még nem muszáj beszedni.
2021. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, de attól én még ugyanúgy rosszul érzem magam, ha csak gyógyszerrel letudják, terápia meg nincsen. :)
2021. aug. 6. 23:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, akkor majd írd meg hogy mi volt. :) Kíváncsi lennék rá, hogy milyen hamar kapsz időpontot és mi a véleményed az ottani ellátásról. (1,3,4#)
2021. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jövőhéten írok egy emailt, utána ha nem felejtem el, akkor ide is írok :)
2021. aug. 6. 23:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Írtam emailt. Azt válaszolták, hogy 4-6 hét egy időpont, és 4 alkalom van személyes konzultációra, utána online lenne... De ez engem őszintén nem érdekel, úgyhogy valószínűleg kihagyom. Valóban pszichiáter kezelne elsősorban, és ő ítélné meg, hogy mire van szükségem.
2021. aug. 19. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!