Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik akkor, ha elmegyek...

Mi történik akkor, ha elmegyek pszichológushoz/iskolapszichológushoz, de nem merek megszólalni? Hogy kezelik az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen tapasztalata az leírhatatná. Nagyon megnyugtató lenne számomra
2021. aug. 1. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Akkor ne menj. Mi az, hogy nem tudsz megszolalni?
2021. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha ki van fizetve, nem hiszem, hogy nagyon érdekelné.
2021. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne ezzel a mentalitással menj oda, hogy te biztos nem mersz megszólalni. A pszichológus tudja, hogyan oldja fel a kezdeti feszültséget. Az elején nem is mentek bele mélyen a problémába. Alap információkat szeretne rólad megtudni és egy minimális képet kapni arról, hogy milyen problémával fordulsz hozzá. A kommunikáció megkönnyítésére vannak különböző játékok (pl. Dixit kártya) és módszerek (pl. az érzelmeidről napló írása, amit a következő alkalmon bemutatsz).

A fentiek akkor érvényesek, ha magán pszichológushoz mész, vagy olyan iskolapszichológushoz, aki jó szakember és nincsen leterhelve.

Ha TB-s pszichológushoz mész, akkor nagy eséllyel ő el fog küldeni - jogosan -, mivel foglalod mások elől a helyet.


A "nem merek megszólalni" helyzet elkerülésére jó lenne, ha egy papírra leírnád a problémáidat és ezt oda adnád a pszichológusnak.

2021. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Segítenek. Ez a dolguk, bízz bennük.

2021. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle ember előfordul a praxisukban, nyilván akad ilyen is. Tán még tanítják is nekik a képzéseken. Az biztos, hogy türelmesen és megértőn, szó sincs róla, hogy elzavar. El tudom képzelni, hogy teljesen más, hétköznapi témáról kezd el kérdezni, mondjuk az osztályodról, családodról, ami nem olyan megterhelő, aztán mikor már nem ijedsz meg a saját hangodtól, akkor juttok el odáig, hogy mi is a probléma.
2021. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, rengetegen nem tudnak beszélni ilyen helyzetekben. Segíteni fognak neked, ez egyáltalán nem egyedi eset, ha ezen meglepődne egy orvos, akkor egyáltalán nem szakképzett.
2021. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hogy az első tíz perc után nem tudtam megszólalni, a maradék időben ő beszélt, segített megérteni mi zajlik bennem és h megerti h most nem könnyű rendezni a fejemben a dolgokat. Pár alkalommal később mikor készen álltam megbeszéltük. Egy jo szakember tudja ezt kezelni és atsegít rajta, de azért ne úgy indulj neki h te aztán biztos nem fogsz megszólalni. De nem kell izgulni tudja segíteni a kommunikációt úgy h menjen a dolog
2021. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én laikusként azt gondolom, hogy egy rendes pszichológusnak tudni kell kezelni egy ilyen helyzetet.

Lehet, hogy semleges témával kezdtek, mondjuk csak az időjárásról, és akkor talán meg mersz szólalni, és később rá tudtok térni arra, ami miatt ott vagy.

De szerintem az is jó ötlet, amit fent írt valaki, hogy írd le ami miatt mész. Vagy ha neked úgy könnyebb és olyan jellegű a dolog, akkor rajzold le.

Vagy szerintem még azt is csinálhatod, hogy először fejben egy sötét szobában csukott szemmel megfogalmazod, hogy mit szeretnél mondani, majd hangosan kimondod, majd a szemedet is kinyitod, meg majd villanyt kapcsolsz, de a lényeg, hogy fokozatosan gyakorold, hogy mit is akarsz mondani, és akkor talán a pszichológusnál már ki tudod mondani. Szerintem azt is lehet, hogy amikor ott vagy nála, akkor is becsukod a szemed, amikor mondani akarod neki a szöveget.

De én csak laikus vagyok, nem tudom, hogy működne-e a tanácsom a valóságban.

2021. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!