Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félrevezetett a pszichológus?

Félrevezetett a pszichológus?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy a családunkban nagy baj történt, de már előtte is voltak problémáim. Pár hónapja kiborultam és felkerestem egy pszichológust.

Kb. 6 alkalommal beszélgettünk, sokat nem segített, alig adott hasznos tanácsokat.

Egyszer megkérdeztem hogy lehetséges-e hogy van valamilyen mentális betegségem.

Pedig felsoroltam pár dolgot, ami szerintem nem éppen egészséges, de azonnal rávágta hogy aki egyetemre jár, dolgozik,annak nem lehet semmi baja.20 éves lány vagyok.

Köszi előre is az értelmes válaszokat



2021. aug. 4. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
6 alkalomtol alapbol ne varj semmit. Az semmi. A kijelentese viszont elegge aggaszto ha igaz
2021. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Akárkinek lehet mentális baja. Az egyik legnagyobb hazai szaktekintély beszél évek óta arról, hogy ezek sejtszinten is öröklődhetnek.

Válts pszichológust ha csak lehet.

2021. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, lehet, hogy nem látott ilyen problémát, viszont az szakmaiatlan, hogy azt mondja azért mert ellátod a feladataid nem lehet bajod. Menj el pszichiáterhez, ha erre gyanakszol.
2021. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
"azonnal rávágta hogy aki egyetemre jár, dolgozik,annak nem lehet semmi baja" Innentől szakmai nulla lenne a szememben.
2021. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Hatalmas hülyeség, amit mondott, mert bárkinek lehetnek mentális problémái. Sikeres, jó munkájú, boldog családdal rendelkező embereknek vagy szorgalmas egyetemistáknak is.

Milyen pszichológusról van szó egyébként? Csak mert ha klinikai szakpszichológus, akkor szakmailag valóban nulla az illető. Ha tanácsadó szakpszichológus, esetleg "sima" pszichológus, akkor szintén hatalmas problémák vannak a képzettségével, de akkor valóban nem az a dolga, hogy mentális betegségeket diagnosztizáljon. Ezzel viszont nem arra akarok utalni, hogy egy ennyire idióta kijelentés elfogadható volt tőle, mert semmiképp sem volt az.

Én mindenképpen keresnék egy másik szakembert, lehetőleg olyat, aki kimondottan a te problémáddal foglalkozik. Nem tudom, hogy mi a nagy baj, ami történt a családodban, de vannak, akik külön foglalkoznak pl. gyásszal vagy trauma feldolgozással, illetve családi konfliktusokkal. De ha egy konkrét mentális zavarra gyanakszol, akkor lehetőleg arra specializálódó klinikai szakpszichológust keress. Hat alkalom valóban nagyon kevés tulajdonképpen mindenhez, de egy jó pszichológus átirányít egy másikhoz, ha úgy érzi, hogy nem elég kompetens a te problémádat illetően, nem csak legyint egyet.

2021. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jók voltak.

Nekem is az volt a problémám hogy habozás nélkül kijelentette, nem lehet semmi bajom. Olyan volt mintha nem is venne komolyan.

Ő egy 'sima' sztk-s pszichológus volt.

Még mindig nem tudom eldönteni hogy 'elég komoly'-e a helyzetem, ahhoz hogy pszichiáterhez forduljak. Ha jól tudom az súlyosabb esetekben segít.

2021. aug. 4. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter maximum továbbirányít pszichológushoz ha nincs nagy baj.

Ártani nem árthat ha hozzá fordulsz, főleg ha kiborultál.

2021. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

(ötös vagyok)

Ezért is írtam, hogy klinikai pszichológust keress. Ő amellett, hogy sok dologgal kezelhet, tud diagnosztizálni is, de ha pl. gyógyszer kéne, akkor elküld pszichiáterhez. Ha pedig nincs ilyen jellegű problémád, akkor egy tanácsadó szakpszichológushoz is át tud irányítani. Ez talán a legjobb megoldás, ha bizonytalan vagy. Sok sikert! :)

2021. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként mondom, hogy nem volt ez egy jó megoldás. Lehet hogy nem akart diagnosztizálni mert nicncs rá képzettsége és megijedt, vagy meg akarta erősíteni az énképed de nem jó megoldást választott.


Másrészt a 6 alkalmat ne becsüljük, nálam egy folyamat pl 5 alkalom és azalatt is bőven lehet változást elérni. Nem attól jó egy pszichológusi munka, hogy el van nyújtva.

2021. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyilván a problémától függ de 6 alkalom arra elég, hogy kezd megismerni a pácienst.
2021. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!