Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha teljesen össze...

Mit tegyek ha teljesen össze vagyok törve?

Figyelt kérdés

Esélytelen barátokat szereznem... Van pár de nem különösebben érdeklem őket, ha én nem írok, ők se.

A barátnőm azt mondta hogy végleg vége. Teljesen. Soha többé nem jövünk össze többet újra.

Nem akarom eltúlozni de csak azért nem lettem már évekkel ezelőtt öngyilkos, mert valamennyire hiszek Istenben, mennyben és pokolban.

Nem értek semmihez, épphogy leérettségiztem. Hiába vagyok (elvileg) okos, nem különösebben érdekel semmi és a szorgalmam sem az igazi. Testi adottságaim (érzékeny ízületek) miatt, pedig nem kéne nagyon végeznem fizikai munkát. Csinálhatnám azt, hogy elvegetálok, gondolattalanul sodródom az életbe, de ennek semmi értelmét nem látom. Nem tudom mit tegyek... Hiszek a pszichológiában és voltam is egy pár pszichológusnál. De ők nem tudják megváltoztatni az alapvető vágyaimat (a "Nemlét"). Tudom, hogy miért lettem ilyen de nincs erőm változtatni rajt. A pszichológus nem tudja megváltoztatni azt hogy nem lehetőségnek veszem az életet, hanem úgy gondolom, hogy "belerántottak" erőszakkal a létbe ami kib@szottul nem igazságos. Egyszerűen, nem akarok létezni.

Ez kezd teljesen meghatározni és elhatalmasodni rajtam.



2021. aug. 6. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátságokat el kell engedni. Én is keresztül mentem ezen, de másoknál is ugyan ez van. Gyerekként erőltetik hogy "ezaz van egy kis barátod de jó" mert amíg "szomszédolsz", a szülők nyugton lehetnek.


De felnőttként már csak addig van barátod, amíg van közös pont. Pl valami hobby. Kutyafuttatóban a többi kutyás, kockáknál a közös játék stb.


Próbálj ki hobbykat ahol találkozhatsz is emberekkel. Én pl a horgászatot fogom kipróbálni.


Érettségi után nehéz, mert azt persze nem tanították meg hogyan döntsd el mit kezdj az életeddel. De nézegess szakmákat, tanfolyamokat. Nem csak a betanított fizikai munka létezik

2021. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha aktív tagja vagy az oldalnak,akkor láthatod hogy igaz az a mondás hogy mindig van lejjebb,és mindig mindennél van rosszabb.Neked pl. volt barátnőd.Hány olyan kérdéssel találkozni itt nap mint nap,ahol azon siránkoznak hogy miért nem áll velük szóba egy lány se és hogy szűzen fognak meghalni.

Ne csak a rosszat lásd meg az életedbe,a jót is néha!

Keress értelmet,célokat,annyira összetett az élet,annyi minden megtalálható benne,te is megtalálhatod a kedvedre valót.Először ismerd meg magad,és határozz meg,célozz meg dolgokat,amire vágysz,és valósítsd meg.

Ha pedig mélyponton vagy,és előjönnek az öngyilkos gondolatok,akkor gondolj arra hogy majd Isten színe elé kerülsz és el kell számolni a dolgaiddal.Én szégyenkezve tenném mindezt,ha saját kezűleg vetnék véget az életemnek!

2021. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ha van kedved csak úgy beszélgetni egy random idegennel, szívesen beszélgetek veled.
2021. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!