Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt, hogy egyre...

Miért érzem azt, hogy egyre jobban kezdenek kihalni belőlem az érzések?

Figyelt kérdés
Miért érzem sokszor magamon az empátia hiányát? Érzem a szerelmet és sokszor a rossz dolgokat is, van lelkiismeret furdalásom is sokszor szóval nem mondanám magamat pszichopatának csak sokszor érzelem hiányosnak. Leginkább akkor veszem ezt észre mikor a barátnőmmel beszélgetek, mert vele társalgok a legtöbbet. Van, hogy elmondja azt ami bántja vagy van, hogy veszekszünk néha és sokszor rossz a kedve ilyenkor és arra vár, hogy vígasztaljam amit nyilván a tőlem telhető legjobb formámban próbálok is, de valahogy nem tudom átérezni és beleélni magam a helyzetébe. Mindennél jobban szeretem és ezzel az érzéssel teljes mértékben tisztában vagyok, de úgy érzem, mint ha sokszor csak leperegne az amit mondd nekem és a legrosszabb abban, hogy ezt már ő is sokszor érzékeli és ez bánt a legjobban. Erre válaszul mindig az igazat próbálok felé sugallni, hogy mégpedig engem nagyon is érdekel, de valahogy nem tudom ezeket az érzéseket átvenni. Régen depresszióban is szenvedtem amit már-már sikerült legyőznőm és abban az időben nagyon nagy érzelmi ingadozásaim voltak, sokat is sírtam. Nem lehet esetleg, hogy ez is közrejátszhat sok esetben ennek az érzelmi síkságnak a hátterében?

2021. aug. 6. 22:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 21/F ha számít is esetleg ez valamit
2021. aug. 6. 22:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiégtél. burn-out szindróma
2021. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Velem is ugyanez van, csak én lány vagyok.

Valószínűleg a pszichoterápia tudna segíteni ezen.

Nálam szerintem az az oka hogy szinte egész életemben magányos voltam, mindig annyira vágytam a szeretetre, de szinte sosem kaptam, sokszor bántottak az iskolában is, és hiába vágytam arra hogy legyen valaki aki szeret, sosem jött el, sok év eltelt, és ezalatt érzelmileg nagyon kiüresedtem, már nem volt bennem semmi remény hogy bármi is jobb lesz. Hosszú évek után lett párom, aki tiszta szívből szeret, és annyi szeretetet kapok tőle, de mégis van hogy nem tudok eléggé empatikus lenni, pedig nagyon szeretem őt, és ettől olyan rosszul érzem magam, bár az is igaz hogy már sokkal többször vagyok empatikus mint érzelemmentes.

Másrészt azt hogy hogyan kommunikálsz a pároddal nagyban meghatározza az is hogy milyen mintát láttál otthon, mert sokszor automatikusan úgy fogsz reagálni egy helyzetre ahogy azt korábban láttad, és ezt nem könnyű felülírni, de nem is lehetetlen.

Ami nekem segített az az hogy ha érzem hogy most nem tudom beleérezni magam az ő helyzetébe, üres vagyok, akkor arra gondolok hogy én szeretem őt, akkor is ha ezt akkor nem tudom átérezni, és nem akarom megbántani őt semmivel, és megpróbálom elképzelni hogy ha velem történne ez a helyzet, én mit szeretnék hallani hasonló helyzetben. Az is segíthet ha csak annyit mondasz hogy: sajnálom hogy ez történt veled, és átöleled, de nem mondasz addig mást, amíg nem gondoltad át hogy mit mondj, és hogyan fogalmazd meg szeretettel, bár úgy értelmeztem nálad ez nem probléma. Velem van hogy ez is előfordul hogy ridegen kommunikálok, és nem vagyok együttérző, csak elmondom hogy szerintem mi lenne a megoldás, mint egy gép, érzelmek nélkül, mintha őt hibáztatnám azért hogy nehéz helyzetbe került, pedig nekem mellette kellene állnom mindig szeretettel, akkor is ha tényleg ő hibázott.

Ami viszont a legfontosabb volt nekem, hogy ezt a páromnak is el tudtam mondani teljesen őszintén idővel, és ő megértő volt velem, és tudja hogy szeretnék ezen változtatni, ő így is elfogadja az énemnek ezt a részét, de én nem fogadom el, és már maga a felismerés és az hogy foglalkozunk ezzel és bánt minket is azt jelenti hogy nagyon is van bennünk empátia.

Remélem tudtam segíteni ezzel valamit, még én is most tervezem jobban beleásni magam ebbe,ezért kicsit önelemzés is volt amit írtam.

2021. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú választ, megpróbálok átvenni tőled pár ilyen "taktikát" ami segíthet ebben és ahogy látom nem csak én vagyok ezzel így. Lehet, hogy megmaradtak az ilyen reakciok a gyermekkoromból, de azt is tudom, hogy már akkor sem voltam az a nagyon érzelmes és együttérző típus viszont akit szerettem az megkapta tőlem a kellő szeretetet. Az a furcsa, hogy a hozzátartozóimhoz is így álltam mindig, mint egy robot, de az érzésekkel tisztában voltam, csak nem tudtan ezt nekik együttérzéssel átadni
2021. aug. 7. 07:35
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es nem gondolnám azt, hogy burn out szindrómám lenne, mert nem érzem magam állandó stressz helyzetnek kitéve mióta nincs depressziv hangulatom. Van ami passzol a tünetekből rám, de mégsem érezném azt, hogy ki vagyok égve csak szimplán nincs sok együttérzésem
2021. aug. 7. 07:50
 6/6 A kérdező kommentje:
A munkámhoz is mindig pozitívan állok és az emberekhez is. Van bőven bennem lelkesedés is
2021. aug. 7. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!