Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek létezik ilyen...

Szerintetek létezik ilyen gondolkodás?

Figyelt kérdés
Konkértan azt vettem észre magamon, hogy alapból egy borzasztó önbizalomhiányos, és depresszív személy vagyok, és ha valami jó történik az életembe, fixen valahogy "elrontom magamba" keresek valami okot, arra hogy szarul érezhessem magamat. Például: Sikerül az érettségi, leteszem a cigit, van egy egészséges párkapcsolatom, szüleimmel jól kijövünk, találok 1 jó munkahelyet, és bamm 1 hülye gondolat miatt egésznap depressziós leszek, és csak fetrengek az ágyba, vagy indokolatlan bűntudatot érzek bizonyoso gondolatok/múltbéli események miatt. Ilyen létezik ennek van valami "szakneve"?

2021. aug. 8. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom de énis ilyen vagyok minden jó aztán 1 rosz gondolat és minden jónak vége.

Ez a kérdés már bennem is felmerült

2021. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze

Generalizalt szorongás

Én is ezzel vagyok (többek között) diagnosztizalva

2021. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek hátterében az áll, hogy mélyen belül azt érzed, hogy te nem vagy elég jó bármire is. Nem vagy elég jó arra, hogy ezek a jó dolgok megtörténjenek veled. Ezen kellene magadban dolgozni.

Én is észrevettem magamon, hogy amikor történik velem valami jó, akkor szinte könyörgök magamban, hogy történjen már valami rossz is, mert velem nem eshet meg az, hogy csak jó dolgok történnek.. és rendszerint meg is történik szinte azonnal a rossz.

2021. aug. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!