Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám bejuttatni anyukám...

Hogy tudnám bejuttatni anyukámat pszcihiátriára és elintézni neki egy kedélyjavítót (pl Perdox)?

Figyelt kérdés

Engem kezeltek pszcihiátrián, 3 hetet töltöttem ott plusz egy napot. Kaptam egy antipszcihotikumot is, Perdoxot. Megszűnt vele minden lelki problémám. (Mármint, nem kísértenek engem többé, persze ha nem veszem be akkor kb 3 napig öngyilkos akarok lenni nem kicsit, de ez most mellékes.)


Anyámnak is szeretnék elintézni egy Perdoxot vagy valami hasonlót, ezért szeretném bejuttatni egy Pszcihiátriárai fekvőbeteg osztályra vagy hogyan is hívják ezt. Amikor több héten keresztül állítják be a gyógyszereit.


A probléma az, hogy évek óta depresszióval és mit tudom én mikkel küzd. (Nem hajlandó beszélni róla senkivel sem).

Nemrég korházba is került, intenzívosztályra, mert a fejébe vette hogy neki bizony nem kell semmilyen étel, ital, vitamin, semmi... A lakásból úgy nagyjából 3 éve nem mozdult ki a depressziója miatt. Teljesen tanácstalan vagyok vele kapcsolatban, csak a pszcihiátriában és a gyógyszeres kezelésében látok már csak megoldást vele kapcsolatban.


Én csak szeretnék egy anyukát magamnak, akivel elmehetek kirándulni, kerékpározni, tanulnánk együtt... Nem ordibálná le a fejemet a semmiért (literálisan). Egy olyat aki élvezi az életet, boldog és egészséges.


Jelenleg úgy tűnik hogy ő generál be mindenfélét magának.

Amit eszik kijön belőle rá egy órára mire megette, hasmenés formájában távozik belőle. Állandóan pisilni jár (nyílván azért mert mielőtt megfosztotta magát mindentől előtte napi 4 litert megivott).

Mégis, mikor korházban van és táplálják minden megmarad benne.


Nekem ez nagyon gyanús... Tuti biztos hogy ő intézi el magának fejben hogy problémái legyenek.


Valamint mintha demenciát tapasztalnék nála... Mielőtt bevitte a mentő a korházba (ahol most is van) állandóan megkérdezte tőlem ugyan azt. Most vagy azért mert autista, vagy azért mert szart bele a válaszomba vagy azért mert demencia van nála. De konkrétan, 2 perc nem telt el a kérdéseiben és mindig ugyan azt megkérdezte. Így képzeld el:


- Mikor jössz?

- Nem tudom Anya, amikor lesz rá lehetőségem. 🙂 Jah amúgy képzeld el ... történt velem tegnap. Mit szólsz hozzá?

- Aha. És amúgy mikor jössz?

- Nem tudom. Amikor tudok. 🤨

- Csak a kaja miatt kérdezem... Hogy csináljak -e neked.

- Oké, de nem tudom mikor jövök. Na szia Anya!

- Szia! Mikor jössz? Csak a kaja miatt kérdezem.

- Honnét tudjam? Amikor ráérek 🧐

- És mikor érsz rá?

- Honnan kéne tudnom? Na szia Anya, legyen szép napod! 🙃

- Szia! Mikor látlak újra?

- Honnét tudjam?? 🧐🧐 Majd jövök amikor tudok.

- Rendben, pá!

- Szia Anya! 😘



Ez minek a jele lehet? Mire utalhat az hogy ennyiszer visszakérdezi ugyan azt, ilyen gyakran?


Ne haragudjatok, ha nem teljesen érthető amit írtam, csak most vették le a lélegeztető gépről és kavarognak bennem a gondolatok és az érzések!


2021. aug. 8. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Perdox nem kedélyjavító.
2021. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosnak tudod jelezni. De ha anyád nem ön - vagy közveszélyes, és nincs betegségtudata, nem tudtok semmit tenni.

Nagy valószínűséggel depressziós, de mi nem tudunk diagnosztizálni.

2021. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Önveszélyesnek számít az aki megfosztja magát az élemtől és a folyadéktól, nem?

Ha olyan szinten csinálja hogy intenzívre kerül. Mi számít önveszélyeztetésnek?

2021. aug. 8. 19:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3# Igen. Ebben az esetben jelezd a háziorvosnak.
2021. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez buta kérdés lesz, de melyik háziorvosnak? A sajátomnak? Anyám háziorvosának nem tudok jelezni, anyám nem hajlandó elmondani ki az én pedig nem tudom kideríteni.
2021. aug. 8. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád háziorvosának. Azt meg tudod nézni, hogy anyukád melyik háziorvosi körzethez tartozik. Először ott érdeklődj.

Ha ez nem jön be, akkor kérdezd meg a saját háziorvosodtól, hogy ez esetben mit lehetne tenni.

2021. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utcajegyzék/lakcím alapján vannak felosztva a betegek a háziorvosoknál, nézz utána, hogy anyád kihez tartozik. Ha valamiért átjelentkezett máshová, az orvos tudni fogja, hogy hová.
2021. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mi választhattunk háziorvost. Ha átmész hozzá, akkor próbálj meg körülnézni az orvosi papírjai között,hátha megtalálod ki az orvosa. Tökéletes anya, akivel kirándulsz és közös programozol nem igen lesz már sajnos. Ha ő nem akar magán segíteni akkor nem fogsz tudni sokat lépni ezügyben. Háziorvosnak is szerintem hiába szólsz, mentő hiába megy ki, ha a beteg ellene van, akkor nem láthatják el se (saját tapasztalat - nagyszülő lázáolmban nem engedett a mentőnek az meg otthagyta mondván nem erőltethetni a betegre...).

De ha jól értem még most a kórházban van? Mert ott addig menj akkor, míg fel nem írnak neki valamit. Kell hogy legyen ott orvosa,aki kezelte és annak jelezd, hogy szeretnél további vizsgálatokat stb.

2021. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!