Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszcihiatria gyogyszerek...

A pszcihiatria gyogyszerek veszelyesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet hogy baromsagot irtam fent mivel a baratnomrol van szo es nem tudom pontoaan hogy most pszcihiatrian van e vagy valami mas helyen, nem olvaasgattam az epulet nevet bent, (Peterfy Sandor utcai korhazrol van szo) es asszem annyit megjegyeztem hogy valamifele krizis.. de nem tudom pontosan 2 napja tortent es a nagy sietesbe hozza sose figyeltem teljesen.. na de a lenyeg hogy 2 napja bevett egy level vernyomascsokkentot, igen sajnos azzal a cellal hogy megoli magat, szerencsere idoben kapcsoltam es kihivtam a mentoket, tippelni es tapogatozni tudunk csak a szuleivel hogy miert tehette.. a szulei kulon valtak par honapja es lehet amiatt.. vagy a barati kore miatt.. még mi sem tudjuk pontosan, es az a problemam hogy mikor beszallitottak akkor csak a toxikologian volt, es teljesen rendbe volt már nap vegere amikor eljottem tole,viszont ma delutan atvittek ab a a krizis valamibe (tenyleg bocsanat h nem.tudom pontoasan)

Es kapott valamifele gyogyszert amit se neki se a szuleinek se nekem nem mondtak el milyen gyogyszer volt, amikor beertem hozza csak annyit vettem eszre hogy teljesen kába volt es hogy a modora agressziv volt es sokkal maskepp viselkedett.. csak nem értem hogyha o már teljesen jol volt tegnap este pontosabban nem.teljesen de tudtam vele beszelni es a viselkedese is a szokasos volt, akkor ez miert kellett marmint ez a gyogyszer.. pár reszletet még leirok rola: agressziv volt a beszed stilusa tole, alig tudott beszelni szinte csak nagyom ritkan, es felelmetesen hasonlitott az ott levo emberekre viselekedesileg. Pedig amikor tegnap eljottem tole még teljesen maskepp viselkedett.. sajnalom a sok helyesirasi hibat, aggodok es felek.. es ha nehezen tudjatok ertelmezni ezt a regenyt azert is bocsi.. mellesleg 19/F



2018. aug. 23. 02:48
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Mivel vannak köztük pszichoaktív, tudatmódosító szerek, tehát igenis lehetnek veszélyesek. Nem véletlen, hogy csak vényre lehet őket megkapni, és ellenőrzik a szedését. Egy Haloperidol nem aszpirin, hogy bekapsz belőle kettőt, amikor rádjön, ha rosszul szedik őket, elég durva dolgokat tudnak művelni az emberrel.

Arról nem is beszélve, hogy hosszútávon függőséget okoznak, kb. mint a heroin vagy a kokó. Tartósan ezek a gyógyszerek semmit nem oldanak meg.

2018. aug. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem kifejezetten veszélyesek, ez az állapot csak ideiglenes. A pszichiátrián szinte mindenkit leszedálnak.
2018. aug. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

A pszichiátrián tényleg mindenkit leszedálnak, főleg a kríziseseteket (értsd: öngyilkosági kísérlet). Ne gondolj rosszra, csak azért teszik, hogy ne tudjon kárt tenni magában.


(Pszichológus vagyok, de klinikai esetekkel foglalkozom, így van erre az oldalra belátásom.)

2018. aug. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat kezdek megnyugodni, ma beszelt bent az anyukaja az orvosokkal es mondtak neki hogy csak az elejen ilyen a gyogyszer, de persze majd hiszem ha latom.. csak azt latom meg furcsanak hogy nagyon sokaig bent akarjak tartani, elvileg szeptemberig ha nem tovabb. Persze nem tudom hogy ez ilyenkor sok idonek szamit e vagy sem ...
2018. aug. 23. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem. Van, aki 1 hónapig is bent van akár. Elemzik a viselkedését, és ha meggyőződnek róla, hogy minden rendben vele, akkor kiengedik.
2018. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenkit szedálnak le. Krízisest sem mindig.
2021. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!