Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiára gyógyszereke...

Szociális fóbiára gyógyszereken kívül(SSRI,SNRI stb) van valami más,természetes gyógymód?? Vagy valami ötlet amivel kordában lehetne tartani??

Figyelt kérdés

10 év alatt sok mindent megpróbaltam,kezdve xanax (ami szinte nem is hatott,nagyon utaltam),SNRI-k, SSRI,itt az utóbbi teljesen jó rá, nem panikolok már ha beszélnem kell valakivel,illetve ha hirtelen rám irányul a figyelem,nem pirulok el annyira. Tehát teljesen jó, próbáltam abba hagyni,de akkor ugyan úgy vissza jött minden sajnos.

Ami a fő problémám,hogy szexualis vágyam teljesen nulla mióta szedem,illetve elég nehezen tudok fogyni is.

Van esetleg valami más alternatíva erre??

Mert már 2 párkapcsolatom ment rá

Mikor szuneteltettem a szedést,kezdett vissza jönni a libidóm,viszont az elhetetlen szociális fobia is. :(

Gyógynövények esetleg? Valami aminosav? Vagy bármi ?? Kezdek kikészülni ettől a 2 mellekhatastol,és a gyogyszer szedéstől.

Megkoszonnem ha valakinek lenne valami jó tippje.



2021. aug. 10. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Pszichoterápia
2021. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Gyakorolni kell az emberi kapcsolatokat és sok tapasztalatot szerezni. Lassan rájössz, hogy minden emberben van valamennyi szociális fóbia, sokszor éppen az elutasítóan viselkedő emberek "szenvednek" ebben. Nem betegségként kell felfogni, hanem valami atavisztikus önvédelmi ösztöntevékenység megnyilvánulásának.
2021. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Vannak 'természetes módszerek', igen.

Sport, gyógynövények, alvás, pszichológus, stresszes megélt helyzetek gyakorlása.

2021. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Mindent próbáltam: sport, gyakorlás, pszichológus, meditáció. A sport alapvetően enyhíti a szorongást és a meditáció is, de hosszú távon hamar vissza lehet esni velük, mert csak rövid időre "lazítanak el". A gyakorlás csak akkor működik, ha fel vagy készülve a negatív tapasztalatokra is. Ha felszólalsz nagy társaságban annak ellenére, hogy félsz a beégéstől attól még beéghetsz és akkor csak erősödik a félelmed.


A gyógyszer azért a legjobb megoldás szerintem, mert ezeket a félelmeket és aggódó gondolatokat a szorongás (megemelkedett stressz hormon szint) váltja ki az agyadban. Sokszor mondjuk egy nyugtató bevétele után nem is félsz attól amitől korábban rettegtél és sok szituációban sokkal tisztábban feltudod mérni a dolgokat, mert a stressz nem homályosítja el az agyad. Ezért javaslom a gyógyszert.


Illetve B opciónak nekem még a kognitív terápia vált be. Annak az a lényege, hogy a szorongás által kiváltott negatív gondolatokat át lehet keretezni egy egészségesebb formára és ezáltal a szorongás is enyhül. A példa kedvéért én mindig féltem a bevásárló központokban, hogy mindenki hülyének gondol, mert sokáig tanakodok a polcok előtt és amikor sikerült átírnom magamban ezt a félelmet akkor megszűnt a szorongás is. Hiszen nem vagyok én a világ közepe, hogy engem figyeljenek...

2021. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Akarat kérdése.Ha a személyiséged felül tud kerekedni a betegségen,akkor kitárul előtted a világ,és nem szűkül be a 4 fal közé.

Én sose hagyom békén a fóbiámat...állandó harcban vagyunk,hol ő győz,hol a személyiségem.

2021. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetes gyógymódokról nem tudok nyilatkozni, komolyabb probléma esetén nem hiszem hogy érezhető javulást el lehetne érni. Ha jól értem jelenleg SSRI-t szedsz és működik, csak a szexuális mellékhatas zavar illetve a hízás. Ami ilyenkor szóba jöhet az a Wellbutrin (Elontril néven is kapható itthon) felírása a mostani SSRI-d mellé. Mivel stimulál a gyógyszer így van esély rá, hogy jobban szorongsz tőle, és nem is biztos hogy segít a problémán( de ha igen az tök jó) Van még a mirtazapin hatóanyag, ez jó szorongásra is viszont nagyon sokan állandóan éhesek lesznek tőle és eléggé szedál is, de ritka a szexualis mellékhatas. Benzóknak (pl. xanax vagy rivotril) sem fogható a szexuális mellékhatása az antidepresszánsokéhoz de ugye az hosszútávon a tolerancia miatt nem szedhető. Létezik még az Atarax nevű szer, nagyon álmosít és “cserébe” elég gyengén oldja a szorongást, továbbá a buspiron nevű szer (itthon Spitomin) ami önmagában szintén gyenge. Egyébként hány féle SSRI-t próbáltál? Előfordulthar hogy valamelyiknék jóval toleralhatóbban jelentkezik a szexuális mellékhatás.
2021. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A megélt helyzetekről csak annyit, hogy mindent kipróbáltam. Haverjaim azt mondták, hogy segítenek.

A vége az lett, hogy egy nap annyira bátorítgattak, hogy menjek oda egy lányhoz, hogy elkezdtem bőgni.

Másnap az orvosom felírt xanax-ot. Napi 5 szemet kellett szednak, majd mikor pszichiáterhez mentem, ő egyet értett az orvosommal csak még mást is írt mellé.

Antidepresszánst szedek, nyugtatót nem. Most nem vagyok egy nagy barátkozós, de legalább be merek menni egy mekibe vagy kisboltba.

2021. szept. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!