Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez az egész?

Mitől van ez az egész?

Figyelt kérdés
Ok nélküli szorongás zaklatott érzés, nyugtalanság, nem tudom élvezni az életem, mindent rossz élménykent élek még, aggódás, ezek mind mitől lehetnek?

2021. aug. 16. 14:11
 1/2 AngelApp2020 válasza:

Lehet keveset vagy emberek között... próbáld meg csendesíteni kicsit a gondolataid... barátkozz, az ölelés nyugtató hatású... Nekem van egy plüss macim, én ölelgetem és simogatom, ha feszült vagyok az segít. Gyakran ajánlják a teákat is, a citromfűt pl. az is segíthet :)

Vagy lehet csak egy hobby kéne... Festés? Zenélés? Az edzés is jó...:D

Ha mégsem jönnek be a dolgok, akkor szakemberhez kell fordulj, mert lehet rosszabb lesz. De ne aggódj, nem olyan nagy a sújja, mint amilyennek hangzik. ;)

2021. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem biztos, hogy valami előidézte ezt, valami múlt beli esemény, ami már régen volt. Valószínüleg van valami akkor a környezetedbe, ami kiváltja ezt,talán egy érzés is lehet, előtte ami ezt váltja ki. Vagy egy személy. Sok minden kiválthatja, ezt szerintem. Az biztos, hogy, ha van lehetőséged fordulj szakemberhez semmiképpen ne egyedül küzdj vele. Keresd meg azt a pontot amikor kezdődött és, hogy mi történt az előtt, hát, ha ott történt valami. Vagy van valami más jellegű próbléma is amivel küzdesz? pánikbetegség,öngyilkos hajlamok, esetleg bántod magad?, dührohamok,megszállótság, üldözési mánia, kisebbség érzésed esetleg? Mert én is hasonlóképpen éreztem magam, mint amiket leírtál, még most is gyakran, de már sokkal jobb a helyzet. Egyszerűen sokat foglalkoztam azzal, hogy megtaláljam a próbléma forrást és meg is lett, de sokszor nem az előidéző dolog, a legfőbb baj, hanem ami táplálja, azokat kell elfogadnod és leküzdened. Pl: Én így értem, hogy elfogadod a hibáid, ha esetleg ez a próbléma kiváltó, oka, hogy azon izgulsz, hogy mit gondolnak a többiek, vagy, hogy nem felelsz meg nekik, én pl. úgy csináltam, hogy tudom magamról, hogy nem vagyok teljesen normális és ezt elfogadtam. Elfogadtam, hogy nem tudok, mindenkinek megfelelni és, hogy nem mindenki fog kedvelni, na jó ezt, még nem teljesen, de tervbe van. Sőt azt mondom magamnak, hogy ennél hülyébb már úgy se leszek. Meg nem hiszem, hogy valakinek attól lesz rossz napja, hogy találkozik velem és elkell viselnie. Valószínű, hogy nem igazán vagyok fontos az életébe ezeknek a személyeknek és nem feltétlen miattam lesz szarnapja, lépj túl a próblémákon tudom, hogy nagyon nehéz sok évtelt el mire, képes lettem küzdeni vele. És tudom, hogy vissza eshetek, de nem akkarom. Meg gondold úgy, hogyha emberekkel van baj, akkor pl. mérlegeld, hogy ő fontos-e az életedbe. Mert aki, nem fontos azzal nem kell foglalkozni. Igazából ez nem szép tanács, de ezt szokták mondani, hogy sz*rd le. Ez egy nagyon jó tanács. De az is jó, ha feltudod dolgozni a próblémád, és túl lépsz rajta, az egészségesebb. Ne pánikolj a dolgokon, lépj túl rajta. Fogadd el és, ha nem valami extra nagy próbléma van ne foglalkozz vele. Én pl: most mindig azt mondom magamnak, hogy inkább legyen jókedvem, mint rossz. De, ha elmondanád, hogy mi a baj pontosan szívesen meghallgattom és megpróbálok tanácsot adni, hogy mit tegyél. Vagy, hogy hogyan legyen jobb. Érdekelnek, az ilyen jellegű próblémák, amúgy is. Remélem tudtam segíteni. Ja, az még fontos, hogy azok is segítenek, ha vannak céljaid.
2021. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!