Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett divat mindenkinek...

Miért lett divat mindenkinek ADHD-val és más mentális betegségekkel diagnosztizálnia saját magát?

Figyelt kérdés
Főleg a 15-23 éves korosztályra jellemző ez a fel címkézés, meg az angol pronoun-ok és gender elméletes hülyeségek szajkózása... Az ilyen emberek miatt lassan nem lehet komolyan venni azt, aki tényleg igazoltan beteg.

2021. aug. 18. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Mindenki különlegesnek akarja hinni magát, ezért szeretik felcímkézni magukat dolgokkal.
2021. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Phoney ***** válasza:
84%

Mert laikusként csak ezen a szinten tudják (megpróbálni) értelmezni a problémáikat. Nagyon jól észreveszik, amikor nem funkcionálnak jól, azaz VAN valamilyen bajuk, de mivel a személyiségfejlődési és hasonló gondjaik árnyalatait természetesen nem tudják kielemezni vagy megoldani, és sokszor senki nem is segít nekik ebben, helyette találnak maguknak valami betegséget vagy egyebet, amiben felismerni vélik az ő helyzetüket.

Minden embernek természetes igénye van arra, hogy értelmezhetőek legyenek a problémái, és ha erre annyival szúrják ki a szemét, hogy "jaj hát a tinédzserkor ilyen", akkor nem is kell csodálkozni, hogy betegségeket talál ki magának.

2021. aug. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondanám divatnak, mindig is voltak és lesznek is ilyen emberek akik valami olyannal akarnak kitűnni amivel nem nagyon kéne, de senki ne mondja nekem, hogy ilyen nem volt 20-30 éve.

Az öndiagnosztizálás egyébként engem is anno úgymond megnyugtatott, bár tény és való hogy mindent amit gondoltam magamra szakember is megállapította később, hiszen vannak dolgok amiket konkrétam érzel. Plusz más az amikor valaki önmagában ezeken gondolkodik és más ha valaki ezzel akar kitűnni.

Az más kérdés, hogy akinek ilyen szándékai vannak 100% hogy nem egészséges mentálisan.

A másik pedig, hogy rengeteg agyilag visszamaradott nem hiszi el ha valaki mesél neki a mentális problémáiról és úgy kezeli mintha csak divat lenne, és ez bizony nem a fiataloknál fordul elő és véleményem szerint sokkal mérgezőbb...

A mentális egészség kategóriába meg szerintem nem éppen érdemes behozni a transzfób, beszűkült látásmódot kedves #2 és kérdező. Igen egyre szélesebb választék van arra, hogy definiáljuk magunkat, ettől még lehet dolgozni és sikeresnek lenni kedves #2 inkább attól félj, hogy a magyar fiatalság fele elmegy ebből a retek országból a hozzád hasonlók gondolkodása miatt.

2021. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

#5 Nem értem ez az " Azt sem tudja hogy fiú vagy lány" mondatot, pontosab tudja, hogy mi csak a te agyad nem tudja elfogadni, de az nem az ő hibajuk.

Igen? Szerinted a jelenlegi politikai helyzet az összes botránnyal, lopással együtt remek? Mert ha igen nagyon el lehetsz tájolódva

2021. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es, nem vagyok transzfób és főleg nem beszűkült látókörű, mert én is benne vagyok az lmbtq-ban. Nekem ezeknek a dolgoknak a folytonos szignálásával van bajom, és hogy ezeknek az embereknek a nagy többségéének az összekapart személyisége csak abból áll ki, hogy mi az identitása, és emiatt aki nem kérkedik ezzel az lesz az invalid.
2021. aug. 18. 21:39
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

#8 nem akartalak megbántani, de még mindig tartom hogy nem a mentális egészség kategóriába tartozik valakinek a neme.

Igen sok ilyen embert lehát látni a médiában, de ez nem azt jeleni, hogy mindenki ilyen. Valószínűleg az ilyen gondolkodású emberek azért kapaszkodnak ebbe, és azért úgymond ebból álla a személyiségük, mert fiatalkorban igenis mindenki azt akarja megtalálni hogy ki is ő és a mai világban már ezt erősen filterezni is kell, meg kell játszania magát az embernek, hogy ne legyen lenézve, kiközösítve és örül az ember ha legalább egy biztos pontot tud, legyen ez a szexualitása, neme. És ezután elkezd a sztereotipiak, menő kortársai/meleg trendek irányába elmozdulni és azon kapja magát, hogy ebből áll a személyisége és bármennyire is azt hiszi, de nem ismeri magát.

Ez egy dolog, ez egy fázis nagyon sokak életében, én is átmentem rajta, majd kinőttem úgymond.

De van aki szimplán csak büszkén vállalja a szexualitását, és mellette bőven van személyisége max te azt nem ismered.

De bármelyik is legyen engem nem érdekel, tegye azt amit jónak talál, engem nem bánt vele.


#7 attól mert a másik is rossz ez is az, azért kell tenni hogy legalább egy legyen jó, nem nézegetni mint a borju, hogy hát a masik is rossz

2021. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Nemi identitástól függetlenül minden kategóriában léteznek jó és rossz; szerethető és kevésbé szerethető emberek. Nem ezek a dolgok befolyásolják a véleményünket. Híres írók, zenészek vállalják fel nyíltan a nemi hovatartozásukat, róluk igazán nem mondhatjuk, hogy nincs mõgöttük személyiség.
2021. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Itt te vagy a laikus. Hogy jön a tender ideológiákhoz az ADHD?
2021. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
gender...
2021. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az lmbtq erről szol 😂😂😂😂 feltunesi viszketegseg, muszaly kitunni valamivel, szoval pocsom van de kitalalom h lánynak erzem magam
2022. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!