Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mindig a legnehezebb...

Miért mindig a legnehezebb dolgokat akarom teljesíteni, elsajátítani?

Figyelt kérdés

Mindig is azokra a dolgokra vágytam a legjobban, amik számomra szinte elérhetetlenek voltak. Lásd: párkapcsolat - csak azok a fiúk tetszettek, akik beképzeltek voltak és az egójuk az egekben volt, kb senkivel nem feküdtek le vagy kezdtek, csak egy pár hasonlóan beképzelt vagy arrogáns csajjal. Vagy pl. nagyon sok nehézségem volt korábban a kémiával, mint tantárggyal középiskolába. Egyszerűen a készségeim, a leg alapvetőbb dolgok, a logikám hiányzott hozzá. Most egyetemen egy teljesen másik szakon vagyok, mégis úgy voltam vele, hogy életem egyik legnagyobb gátlása ez és ezt le kell vetkőznöm, ezért nekiálltam olyan mélységekben és dimenziókban megérteni és átlátni a kémiát, hogy pszichotikus tüneteim lettek (paranoia) és a háziorvos pszichológushoz, ő pszichiáterhez küldött, aki kiírt 2 hét szünetre mindentől, mert annyira túlhajtottam magamat. Szóval ja, a túlhajtásra nagyon hajlamos vagyok és arra is, hogy a végletekbe essek (túl eszem magam, vagy túl keveset eszem, éheztetem magam periodikusan). Egy nap megiszon 6L vizet vagy 3 poharat. Vagy 15 órát alszom, vagy 5-6-ot.

Félre ne értsetek, nem nyavajgok, nagyon azon vagyok az intenzív önismereti kísérleteimmel és a pszichológushoz való járással, hogy ezen javítsak, de hát mindenkinek van egy kis szorongása, egy kis 'katt'-ja, egy kis káros szenvedélye, akármennyire patológiás is az.

Néha annyira belemerülök mindenféle mélységekbe (mert mindent meg akarok érteni és újratanulni, hogy az állapotomon javítsak), hogy szétesek, néha meg a másik véglet: teljesen dekoncentrált vagyok.

Mindig az kell, ami a legnehezebben ment (lásd, most vegyésztechnikus OKJ-n vagyok a kémia miatt).


Lehet ADHD-m van, vagy autista vagyok? Mi lehet ez? Normális vagyok?

Pszichózisom átmeneti van csak, de van, néha időszakosan elősön (ha nagyon bestresszelek), olyankor nagyon rossz, de gyógyszerelve vagyok.

Azt mondták, hogy a paranoid-schízis egy enyhe fajtása van nálam, de azt is, hogy labilis személyiségzavarom van.

Ezen hogyan tudnék túljutni? Járok pszichológushoz, meg minden, de nekem picit több segítség kell, kell egy kis löket máshonnan is, pl ötletek.


Köszönöm válaszaitokat!



2021. aug. 24. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

"Lehet ADHD-m van, vagy autista vagyok? Mi lehet ez? Normális vagyok?"

Ezeket a kérdéseket a pszichológusodnak kell feltenned, és nem egy fórumon, ahol mindenféle laikus találgat.

(Ezek a tünetek egyébként nem utalnak autizmusra.)


Milyen pszichológushoz jársz? Milyen képzettsége van? Mit mondott a szakember, hogy ennyire nem hiszel neki? Van egy terápiás cél, aminek az elérésén dolgoztok?

2021. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy nem hiszek a szakembernek? Leírtam, mit mondott.

A pszichológusom egyben pszichoterapeuta is.

A terápiás cél az, ami a sajátom is. Hogy ne legyek ennyire labilis

2021. aug. 24. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért gondoltam, hogy nem hiszel neki, mert itt teszed fel azokat a kérdéseket, amikre neki kellene válaszolnia.


Nálam a labilitás a pszichoterápia előrehaladtával lett egyre jobb + kapok egy gyógyszert.

Igazából a pszichológusnál és a pszichiáternél több segítség nem létezik. Csak beszélgettek vagy tanít relaxációs technikákat, imaginációs technikákat vagy kognitív sématerápiás elemeket alkalmaz...?

2021. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kungfu mester akarok lenni ami lássuk be, hogy Magyarországon elég esélytelen és minimum 10 év heti 6 nap edzés. Szóval nem csak te vagy tele ilyen vágyakkal.
2021. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Háát tudod, nem az van, hogy nem hiszek neki, egyszerűen csak úgy látom, hogy nem szeretne konkrétan megcímkézni, ezáltal nem is mond rám semmi diagnózist, amit gondol.

Persze ezt nyilván megértem, ez is egy taktika, hogy nem szeretnék hogy nőjjön a betegségtudatom, de valahogy jó lenne tudni a pontosabb kórképeket.

Igazából sok pszichos szakembert megjártam már, voltam már kognitívoson és csoportoson is, csoportoson is, mind-mind használt, de ez nem elég nekem.

Agykontrollozni szoktam, meditálni, sportolni. De még így is nagy fokú szorongás van bennem. Fel kéne valahogy teljesen ezeket a gyanakvásokat / pánikokat oldani.

Még talán a hipnoterapeutára és a családállításra gondoltam, ami jó lehetne..

2021. aug. 25. 06:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Maximalista vagy. Ennyi. Kicsit vissza kell venni, vagy hosszabb tàvra tenni a célokat.
2021. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!