Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Süssek palacsintát?

Süssek palacsintát?

Figyelt kérdés
Nagyon stresszes itthon a légkör állandóan és nem tudok hova menekülni. Szeptembertől egyetemre fogok menni egy olyan szakra, ami nem érdekel. Nem vettek fel máshova, ez van. Egyébként sem hiszem, hogy nekem egyetemre kellene járnom, itthon a tárgyfelvételt sem tudom megcsinálni, mert buta vagyok ahhoz is. Arra gondoltam, hogy úgy veszem fel az órákat, hogy későn érjek haza mindennap, hogy ne kelljen a családdal találkoznom. Viszont akkor nem tudnék rendesen aludni és tanulni, nem? Egy ideig szerettem volna beszélgetni a családommal, de sosem figyeltek rám. Apa elküldött, hogy nem kíváncsi rám zavarom, anya meg olyan amilyen, de már nem zavar és nem kívánok velük egy percet sem foglalkozni. Mások sem figyelnek rám, inkább kerülnek, mert fura vagyok, gyerekes és buta. Ők táncolni szeretnének menni, én pedig otthon Legozni vagy olvasgatni valamiről. Nem voltam mindig ilyen, pár éve kezdtem lerobbanni. Akkor okosabb is voltam, most meg nagyon nehezen megy a gondolkodás és a tanulás. Ha felidegesítenek vagy sok stressz ér, akkor a viszonylag normálisból élőhalottá válok szinte. Most is úgy érzem magamat. Írni, fogalmazni sem tudok rendesen. Annyira felidegesítettek pár órával ezelőtt, hogy megint az öngyilkosság járt a fejemben. Akkor pihenhetnék és nem kellene dolgokkal bajlódjak, de valahol mégis szeretek ezekkel a dolgokkal foglalkozni. Nem tudom hogy jöjjek vissza. Lassan kezdődik az iskola, muszáj összekapnom magamat. Ha rendesen tanulnék, akkor jó munkahelyem is lehetne és gond nélkül gyűjthetnék dolgokra, amik érdekelnek. Mostanában nem fésülködök, fürdök rendesen, őszintén nem is tudom mióta van rajtam ugyanaz a póló, nem emlékszem, hirtelen azt sem tudom milyen nap van. Arra gondoltam, hogy sütök reggel magamnak palacsintát. Azt szeretem. Bár az utóbbi időben sokat híztam, nem tudom, hogy szabad-e.

2021. aug. 26. 23:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem csináltam palacsintát, nem mertem.
2021. aug. 27. 23:22
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem mertél? Mit nem mertél rajta?
2021. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem mertem, mert tegnap anya mérges volt, féltem hogy kiabálni fog velem. Apa meg mindig megszól, ha eszem. ,,Úgy egyed hogy az mind a seggedre megy'', ,,Megint zabálsz?''. Kövér nem vagyok egyébként, csak olyan anyukás testem van, ami nem szép.
2021. aug. 28. 12:22
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Jól kijutott neked a szülőkből! Nem ilyet érdemelsz! De akkor meg kell tanulnod figyelmen kívül hagyni, meg se hallani a gonoszkodásaikat.

Minek adtad be a jelentkezést olyan szakra, ami nem érdekel? Milyen szak? Nem biztos, hogy el kéne kezdened, hanem inkább dolgozni, szobát bérelni és jövőre újra megpróbálni. Barátaid nincsenek?

2021. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Szeretnék egyetemre menni, de ami érdekelne az mind olyan, amivel semmit nem lehet kezdeni. Gazdasági szakra vettek fel. Eldöntöttem, hogy szerzek egy diplomát, szerzek állást és abból fogom majd finanszírozni a hobbimat. Például érdekel a szociológia és a filozófia, de ezekkel nem találnék állást.
2021. aug. 28. 18:44
 16/20 A kérdező kommentje:
Egy barátom van, de mostanában nem annyira tartjuk a kapcsolatot. Sok dolga van.
2021. aug. 28. 18:46
 17/20 anonim ***** válasza:
Az egyetemen próbálj meg barátkozni. Fontosak a barátok. Kollégiumba nem tudsz menni?
2021. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem tudok kollégiumba menni. Ismerkedtem az egyetemen. Még nincs barátom, de beszélgettem pár emberrel és gyakorlaton csoportba is meghívtak, majd együtt csináljuk a feladatokat.
2021. szept. 9. 22:58
 19/20 anonim ***** válasza:
Hajrá! Tarts kapcsolatokat több helyről is. Az teszi élhetővé az életet.
2021. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Menőcsajszi72 ***** válasza:
Ajánlom!♡
2022. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!