Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Süssek palacsintát?

Süssek palacsintát?

Figyelt kérdés
Nagyon stresszes itthon a légkör állandóan és nem tudok hova menekülni. Szeptembertől egyetemre fogok menni egy olyan szakra, ami nem érdekel. Nem vettek fel máshova, ez van. Egyébként sem hiszem, hogy nekem egyetemre kellene járnom, itthon a tárgyfelvételt sem tudom megcsinálni, mert buta vagyok ahhoz is. Arra gondoltam, hogy úgy veszem fel az órákat, hogy későn érjek haza mindennap, hogy ne kelljen a családdal találkoznom. Viszont akkor nem tudnék rendesen aludni és tanulni, nem? Egy ideig szerettem volna beszélgetni a családommal, de sosem figyeltek rám. Apa elküldött, hogy nem kíváncsi rám zavarom, anya meg olyan amilyen, de már nem zavar és nem kívánok velük egy percet sem foglalkozni. Mások sem figyelnek rám, inkább kerülnek, mert fura vagyok, gyerekes és buta. Ők táncolni szeretnének menni, én pedig otthon Legozni vagy olvasgatni valamiről. Nem voltam mindig ilyen, pár éve kezdtem lerobbanni. Akkor okosabb is voltam, most meg nagyon nehezen megy a gondolkodás és a tanulás. Ha felidegesítenek vagy sok stressz ér, akkor a viszonylag normálisból élőhalottá válok szinte. Most is úgy érzem magamat. Írni, fogalmazni sem tudok rendesen. Annyira felidegesítettek pár órával ezelőtt, hogy megint az öngyilkosság járt a fejemben. Akkor pihenhetnék és nem kellene dolgokkal bajlódjak, de valahol mégis szeretek ezekkel a dolgokkal foglalkozni. Nem tudom hogy jöjjek vissza. Lassan kezdődik az iskola, muszáj összekapnom magamat. Ha rendesen tanulnék, akkor jó munkahelyem is lehetne és gond nélkül gyűjthetnék dolgokra, amik érdekelnek. Mostanában nem fésülködök, fürdök rendesen, őszintén nem is tudom mióta van rajtam ugyanaz a póló, nem emlékszem, hirtelen azt sem tudom milyen nap van. Arra gondoltam, hogy sütök reggel magamnak palacsintát. Azt szeretem. Bár az utóbbi időben sokat híztam, nem tudom, hogy szabad-e.

2021. aug. 26. 23:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
ja
2021. aug. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Vagy egy igen komplexen kidolgozott trollműalkotással van dolgunk, vagy egy elég súlyos depresszióssal, esetleg még borderline-nal is megspékelve. Ez utóbbi esetben időszerű egy látogatás egy pszichiáternél.
2021. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Egy kis palacsinta mindig belefér! 😌 Csinálj sokat - de persze csakis magadnak-, különböző töltelékkel. Nekem a nutellás meg a kakaós a kedvenc, banánkarikákkal és csokiöntettel.


Viszont engem kicsit aggaszt a mentális állapotod.. Ha anyagilag tudod kezelni, hogy látogass meg egy szakembert, hidd el sokat segít mind a depresszión, mind a stresszkezelésen.

2021. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Elég rossz éjszakám volt. Sírás miatt bedagadt a szemem, az orrom is vérzett. Úgy érzem magamat, mint aki tiszta beteg, influenzás.

És szakembert merre találok? Az egyetemnél vajon van? Vagy háziorvostól kell beutalót kérni?

2021. aug. 27. 07:20
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

A pszichiátriára a szakrendelőben csak időpontot kell kérni, beutaló nem kell.

Amúgy miért sírtál? A család miatt?

2021. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azért sírtam, mert itthon mindenki állandóan kiabál. Hétfőtől szerdáig nem voltam otthon, végre volt egy kis nyugalmam, de haza kellett jöjjek. Már az ajtóban is vitázni kezdtek. Mindenen vitáznak, de tényleg mindenen. Meg azért is pityeregtem, mert az egyetemi dolgokat kell intézzem és nagyon magamra vagyok hagyva. Eddig nem kellett ilyeneket csinálnom és most kb.mélyvízbe dobtak. Ha valami nem megy elsőre, akkor hülye vagyok, én miért nem tudom, más biztos tudja, miért vagyok ilyen barom. Érzékeny vagyok és magamra veszek mindent.
2021. aug. 27. 10:02
 7/20 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nagyon hülyének érzem magamat, mert elvileg 18 éves vagyok. Egyetemre megyek és már kapásból az egyszerűbb dolgokat sem tudom megcsinálni. Más meg egyedül tud mindent ügyesen intézni.
2021. aug. 27. 10:09
 8/20 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken szoktak lenni segítők a felsőbb évfolyamokból. Facebook csoportjaik is vannak a karoknak. Merjél segítséget kérni akár idegentől is, az emberek örülnek, ha segíthetnek. Nincs egyetemista ismerősöd, aki elmagyarázza a teendőket? Minden írott anyagot, számítógépes rendszer súgóját olvasd el. Itt a gyakorin is kérdezhetsz az oktatás rovatban. És mindenki hülyének érzi magát, mikor belepottyan egy számára teljesen ismeretlen rengetegbe, ne gondold, hogy csak te.
2021. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Sikerült felvenni a tantárgyakat. Leültem és átnyálaztam mindent. Jelentkeztem ilyen messenger csoportba is, hátha sikerül ismerkednem, de nem vettek be. Majd lehet később vagy egyáltalán nem vesznek be. Nem tudom. Nem ismernek, gondolom csak nem ér rá az a diák.
2021. aug. 27. 16:39
 10/20 anonim ***** válasza:

Hogyne vennének fel, hát nem ül ott a gép előtt folyamatosan az admin. Mikor odakerül a sor, felvesz. Ha van beugró kérdés, arra válaszolj. Több csoportba is jelentkezz, nemcsak messenger, hanem facebook.

Nálad, ha eljutsz oda, sématerápiát kéne alkalmazni, nézz utána a sémáknak. Vannak a fejedben előregyártott negatív előfeltételezések, amiknek nincs valódi alapjuk, csak te úgy állsz hozzá ("én nem tudok

semmit, más meg minden tud", "engem nem vesznek fel a csoportba").

Csináltál palacsintát? Ha eddig nem, akkor csinálj most, délután.

2021. aug. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!