Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan tanulni OCD mellett?

Figyelt kérdés

Az OCD gyakran akadályozza a tanulásomat, hiszen bizonyos szövegrészletek eszembe juttatnak nagyon rossz emlékeket, vagy bizonytalanságot váltanak ki belőlem. Néha elviselhetetlen kényszergondolataim támadnak (pl. megölök valakit, felgyújtom a lakást) és azokat kénytelen vagyok kényszercselekedetekkel levezetni (pl. az asztalt addig tologatom magam előtt, ameddig nem lesz tökéletesen egyenes, addig igazítom a tolltartót, ameddig nem érzem jónak).


Ezek jelentősen gátolják a teljesítményemet, 2 óra helyett 4 órát tanulok, ami számomra pocsékolás, mert lassabban haladok.


Már foglaltam időpontot a pszichiáternél, de addig is tanulnom kell.

Akik ugyanebben szenvednek, hogyan tudjátok mindezt szabályozni? Mit csináltok? Én gyakran abbahagyom, eszek, sorozatot kapcsolok, de ezek elveszik az időmet, amit a tanulásra kellene fordítanom.



2021. aug. 28. 15:12
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én nem tudtam melette tanulni úgy felidegesítettek ezek a gondolatok és állandóan sírtam miattuk pedig mindent megpróbáltam de csak roszabb lett. Azt vettem észre, hogy ha nem leküzdeni meg eltüntetni akarod meg tünetmentes akarsz lenni hanem képes vagy elfogadni, hogy igen ocd-s vagyok ez a betegségem van és nem harcolsz ellene hanem elfogadod ezeket a gondolatokat pl hogy megölöd a szüleid akkor jobb lesz és elmúlik. Az ocd addig fog baszogatni amíg félsz tőle. Ne félj tőle fogadd el pl mivan akkor ha megölök valakit? És? Nem nagy dolog mással is megtörténik max börtönbe kerülök vagy pl mivan ha megölöm magam? Semmi max a mennybe kerülök a klinikai halált beszámoltak úgyis euforikus boldogság és szeretet érzéséről számoltak be.

Elkell fogadnod hogy mindig lehet mindenből kiút a gyilkosságból gyujtogatásból is és nem fogsz már félni tőle legalábbis nekem ez volt. Nekem hasonlóak voltak, hogy pl elvágom barátnőm nyakát és nem mertem a konyhába bemenni meg szülinapomon felvágni a tortát mert éreztem a kezemben, hogy impulzust vált ki, hogy szúrjak le valakit. Aztán amikor elfogadtam, hogy na és mi van akkor ha leszúrom max leszúrom magam is és akkor végre mindennek vége lesz nem leszek többet rosszul. Nyilván ezeket nem fogod megtenni attól még én sem tettem de így hogy elfogadtam ezeket már nem zaklatnak és nem jutnak eszembe. Most is van pl egy nagyon rossz tünetem, hogy az autoagresszív kényszergondolataimat félre értelmezem egy hangnak amikor pszichotikus depresszioba estem és hallucináltam amiatt. 2 pszichiáter is megerősített arról hogy nem vagyok szkizo de azért nehéz ezzel együtt élni:D Ocd-s reddit csoportban is van pár sorstárs akikkel hasonló a helyzet ezért így jobban elfogadom és ezis kezd megszűnni. Ajánlom neked is hogy lépj be oda nem lesz mindig jó amiket kiírnak de te is kiírhatsz dolgokat és nagyon jól megtudnak nyugtatni! Én kaptam antidepit (sertalin) még nem kezdtem el szedni majd ha berosszulok most tudom így nagyon jól kezelni ezt a dolgot a technikáimmal. Viszont ne félj beszedni a gyógyszereket! Kb csak jókat írnak az új generációs ssrikről ajánlom neked egy kis léleknyugtatásként hogy írd be ezt googlebe ocd medications drugs.com nézelődj rajta ott ocd-s emberek írnak, hogy milyen jó a gyógyszer és csomó embernek teljesen elmúltak ezek a kényszergondolatai!:) és ne feledd mindig van b terv is meg c meg d meg f

Ha nem jön be antidepi ált így megy a kezelés

1.Antidepi (ssri)

2. Másik fajta antidepi (ssri)

3 antidepi Anafranil(triciklikus antideresszáns). Ez egy erős cucc régi de jól bevált múlttal a legrégebbi ocd gyógyszer kicsit több a mellékhatása mint az ssri-knek de beteg ember nem válogat!:D

4. antipszichotikum+antidepi ez már akkor ha nagyon rezisztens vagy de ez se gázos kis risperidone, quetiapine nagyon jól hat sok embernél megszünteti teljesen az ocd-t mivel ezek erősebbek. Nem kell ezektől sem félni mivel nem a skizo adagot kapod hanem annak az 1/3 át

5. Kb 6 fajta idegsebészeti beavatkozás fájdalommentesen!

Huhú mennyi lehetőségünk van! Ne félj eközül a 200 gyógyszer és pszichoterápia közül jó lesz az eggyik neked is!:)

Illetve még egy nagyon fontos dolgot én kiemelnék. Szedj naponta b12, d vitamin illetve magnesiumot ami komplex és van benne b6 vitamin kutatások kimutatták, hogy ocd-s embereknek alacsony a d, illetve a b12 szintje. Nekem nagyon sokat használ sokkal nyugisabb vagyok és így sokkal jobban tudom kontrollálni pl vannak olyan dolgaim kompulziok ajtonyitogatas visszamenni lakasba 10x megnezni minden elvan e zarva villanykapcsolo kapcsolagats stb.

2021. okt. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!