Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mitől van, hogy engem...

Az mitől van, hogy engem semelyik pszichiátriai gyógyszer "nem csap le", azaz nem szedál? Se benzo, se hangulatstabilizáló (tegretol), se antipszichotikum, se antidepresszáns. Nagyon gyors lehet az anyagcserém, szimplán ennyi lenne a magyarázat?

Figyelt kérdés

#szedáló hatás
2021. szept. 1. 10:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Elvileg kéne hatnia azért 6-8 órán keresztül én is úgy tudom, szociális fóbiáról nem tudok.
2021. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Csak mert a tömeget emlegetted. Nekem azzal semmi bajom. Nekem csak annyi a problémám, hogy nem tudok otthonról elmenni.
2021. szept. 1. 19:34
 13/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nézz utána a szisztematikus deszenzitizációs technikának, nekem az segített. Nehéz lesz nagyon, de használ. Én amikor először lementem az utcára és sétáltam egy háztömböt úgy reszkettem, mint aki konnektorba nyúlt, közben kb halálfélelem, ájulásérzés. Aztán mentem másnap is, akkor már jobb volt. Ugyan így az összes többi dologgal, bolt, bkv pl. Először utaztam rettegve egy megállót, ha már ment akkor kettöt stb, ez a lényege ennek a technikának, fokozatosan szoktatod magad hozzá az ingerekhez. De gyakorolni kell, lehetőleg minden nap ha tudsz és nincs olyan, hogy nem megyek vagy nincs kedvem mert félek, bele kell menni, baromi nehéz lesz az elején, de segíteni fog. :)
2021. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13

Köszi, én már jártam terápiába, szedtem gyógyszert, rengetegszer kellett elmennem itthonról, mert kicsi gyerekeket egyedül neveltem nulla segítséggel és nekem nem lett jobb, pedig ez unszimpatikus deszenzitizáció volt a javából. :)


De amúgy talán segítene, én belefáradtam, nem harcolok többet. Most egész jól vagyok, amikor meg nem, akkor nem a szorongás a legrosszabb, hanem a depresszió (meg a mánia).


Neked minden jót és örülök, hogy válaszoltál. Köszönöm.

2021. szept. 1. 20:08
 15/15 anonim ***** válasza:
Jajj értem. Akkor minden jót kívánok neked és nagyon szívesen segítettem, vagyis próbáltam. :)
2021. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!