Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Sikerült napi...

Hogyan tovább? Sikerült napi egy antidepiről félre csökkentenem kb két hete. Tegnap megprobáltam hogy nem veszem be a felet sem de nagyon rosszul éreztem magam. Tanácsok esetleg tapasztalatok? Felezzem a felet is vagy türni kell a megvonási tüneteket

Figyelt kérdés
? Az orvos nem adott további tanácsokat'
2021. szept. 4. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Márpedig erről az orvosoddal kell konzultálnod, nem 14-15 évesekkel a gyakorin, a saját egészséged érdekében mondom, hívd fel az orvosod és beszéld meg vele a továbbiakat.

Remélem hamarosan teljesen el tudod engedni a gyógyszert, kitartás!

2021. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ki, hanem szedj egy ideig - pár hétig - negyedet, utána meg még azt is felezheted.
2021. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal hosszabb idő kell a leszokashoz.

Ha a féllel jól vagy, azt tartsd még 2-3 hónapig. Utána kipróbálhatod, hogy egyik nap beveszed a felet másik nap pedig nem. És ezt is tartod 2-3 hónapig. Utána negyedelhetsz és azt is 2-3 hónapig tartod. Utána pedig jöhet a negyedekkel is a váltott szedés.


Nekem így sikerült elhagyni. Hozzateszem amikor először jöttem le a gyógyszerről az orvosi felügyelet mellett volt és kB 1,5-2 hónapig tartott a vele való leszokás.


Plusz a környezet is számít. Én már a munkahelyem miatt voltam pocsékul, de az egy valtassal megoldodott. Egyébként meg júniusban volt 1 éve, hogy egy darabot se szedtem be. És mellette jártam pszichológushoz terápiára, az is sokat számított.

2021. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,olyan nehéz ez az egész.
2021. szept. 4. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy melyik antidepresszánsról van szó. De ez még a könnyebben elhagyható antidepresszánsok esetén is túl gyors csökkentés, fél szemet kéne hetekig szedni, utána negyedet.
2021. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Velaxinról van szó,azt hittem könnyebb lesz elhagynom.
2021. szept. 5. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt a legnehezebb elhagyni, a nagyon rövid felezési idő miatt. Csak óvatosan.
2021. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!