Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tömegközlekedési félelemmel...

Tömegközlekedési félelemmel mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy ideje már szorongok, el is kezdtem pszichológushoz járni. Volt, hogy az is szorongást váltott ki belőlem, ha egyedül kellett mennem az utcára vagy akárhova, de már ez egészen alakul, legalábbi az elmúlt 1-2 hétben elvoltam egyedül, több helyre is mentem különösebb probléma nélkül.

Viszont a tömegközlekedési szorongás még mindig fent áll. Korábban amúgy soha ilyen problémám nem volt. Heti 2-3 alkalommal el kell jutnom valahova villamossal és nem is maga a villamosozás zavar, hanem az a rengeteg ember! 4-6-os. Nincs pánikrohamom, semmi durva, egyszerűen csak nyugtalan és feszült vagyok, esetleg picit gyorsabban ver a szívem, számolgatom vissza a megállókat és olyanokat mantrázok magamban, hogy "már csak X megálló", "kibírod, a múltkor is kibírtad", "10 perc az egész". Csakis ajtó mellett állok közvetlen. Amikor leszállok, az megkönnyebbülés. Vagyis még nem teljesen, mert gyűlölöm a körutat, hangos, zajos, zsúfolt, amikor lekanyarodok róla, onnantól kezdve jobb. Nincs más útvonal, gyalog nagyon hosszú lenne, metróval lehetne még menni, de az M3 pont azon szakaszát újítják, a pótlóbuszt meg inkább kihagyom. Amúgy jelenleg a metrótól talán még jobban félnék, talán azért, mert az föld alatt van, a villamoson legalább kinézegetek az ablakon és azzal lefoglalom magam, nem azt nézem, hogy hányan állnak körülöttem.

Nem is tudom, talán a covid szüleménye, hogy jobban irritál a sok ember és a tömeg.

Szóval megcsinálom, elvagyok, de mindig, amikor mennem kell, ezen idegeskedek, hogy már megint azzal a sz.r villamossal kell mennem, biztos megint tömve lesz (még akkor is tele van, amikor nem számítanék rá, mert nincs csúcsidő), mennyire nem akarom, mennyire utálom.


2021. szept. 9. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amit idáig, folytasd a pszichológushoz járást.
2021. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Nálam abszolut fertőzestől való félelem
2021. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A covid óta engem is frusztrál a tömeg. Vegyél fel maszkot, vigyél kézfertőtlenítőt, hallgass zenét, ha az megnyugtat.
2021. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A tömegnyomort senki sem kedveli. Teljesen érthető a félelmed.
2021. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Maszkot tömegközlekedéskor fel szoktam venni. Amúgy sosem rettegtem attól, hogy elkapom a vírust, persze nem szeretnèm elkapni, de én azt gondolnám, nem ettől félek, legalábbis nem erre gondolok. Bár lehet tudat alatt ez a baj.

Korábban is zavart az, ha már annyian voltak, hogy mozdulni nem lehetett és beleálltak az aurámba, de nem szorongást váltott ki belőlem.

2021. szept. 9. 21:27
 6/7 anonim válasza:

Huuu

Én nem félek hanem utálok annyi ember között mászkálni brr

Jó nehéz lesz ezt leküzdeni, jàrj pszihológushoz, jobb utálni valamit mint félni tőle sztem.

Nincs jogsid?

2021. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs még jogsim, de ha lenne is jogsim és autóm, akkor sem lennék sokkal előrébb, mert amerre megyek, mindig dugó van, parkolóhely sem lenne, szoktam látni, ahogy állnak a kocsik... Pszichológushoz már járok.
2021. okt. 3. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!