Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus manipulálja a...

A pszichológus manipulálja a klienst a terápiában? Aki járt terápiába és tapasztalata van kérem az válaszoljon.

Figyelt kérdés

#pszichológia #manipuláció #rossz pszichológus
2021. szept. 9. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Perszehogy... Azért mész oda.
2021. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Téged mivel manipulált?
2021. szept. 9. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
sok kérdést tett fel, amiken elgondolkodtam, rájöttem dolgokra és végeredményben megszüntek bizonyos panaszaim.
2021. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem éreztem, hogy manipulált. Ha rávilágított valamire, nem akarta rámerõltetni, hogy az márpedig úgy is van és fogadjam el, hanem megkérdezte, mit gondolok róla, mit érzek, mennyire érzem reálisnak. És ilyenkor volt, hogy nem értettem egyet vele és ezután más irányból próbáltuk megközelíteni a problémát
2021. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem manipulál, segítő kérdéseket tesz fel. Azon elgondolkodsz és aszerint válaszolsz, a saját véleményedet mondod el és az alapján mentek tovább. Ez nem manipuláció, megpróbál rávilágítani lehetséges problémákra. Nekem nagyon sokat segített a terápia, bipoláris zavarral és szorongással jártam pszichológushoz, 7 hónapig, életem legjobb döntése volt.
2021. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A manipuláció a mindennapi kommunikáció alapvető formája, lehet jó és rosz dolgokra is használni. Ha anyukád próbál rá venni a tanulásra az is egy bizonyos fokú és mértékű manipuláció, mégis a hasznodra van. A segítő kérdések is manipuláció, csak jó irányba tolja el az egyént.
2021. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!