Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiásoknak létezik...

Szociális fóbiásoknak létezik valamilyen “közösséget” tömörítő csoport interneten/való életben?

Figyelt kérdés
Eddig csak ezen a platformon találtam hozzám hasonló embereket.

2021. szept. 9. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Ezt most gondold át mégegyszer.

Szoc fóbiás embereknek csoport? A szoc. fóbiás ember pont azért kapta ezt az elnevezést mert ezeknek az embereknek általában nehézséget okoz emberek közt lenni, társaságban, beszélgetést kezdeményezni, és legtöbbször nem is akarnak, szívesebben maradnak távol mindenféle csoportosulástól.

Ez kb mintha az antialkoholista gyűlést a kocsmában tartanák meg.

2021. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ez így van ahogy írod! De van aki szeretne változni, javulni, gyógyulni, vagy csak fejlődni. Lehet valaki egy ilyenben találhatná meg rá a lehetőséget vagy a megnyugvást hogy nincs egyedül a problémával.Megértésre találhatna.

Mindenhez meg kell tenni az első lépést...ami egy szociális szorongónak nagyon nehéz, de nem lehetetlen!

Én is keresgéltem csoportokat, de nem nagyon találni.

2021. szept. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sz. Fóbiások csoportja, de nagyon fura emberek vannak ott
2021. szept. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első. Szerintem te gondold át még egyszer. Ez a betegség nagyon sokrétű, ahogy betegek állapota is. Ismerek olyat, aki ki sem mer mozdulni a házból és olyat is, aki nehézségekkel, szorongással mindennapi életét él (dolgozik,boltba jár stb.) Ha olyan emberrel találkozom, akinek ugyanez a baja akkor kevésbé szorongok, mert tudom, hogy ő megérti mi ez az egész egy egészségessel ellentétben, aki szimplán furának tart/lenéz.

Való életben létező csoport alatt pedig arra gondoltam, hogy pszichológus/pszichiáter vagy valamilyen intézmény által szervezett. Ha jól tudom szoktak lenni kiscsoportos foglalkozások különféle mentális betegséggel rendelkezőknek.

2021. szept. 10. 07:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szociális fóbiás vagyok, 18 évesen a boltba nem mertem elmenni. Mindenhova kísérgetni kellett. Most már dolgozom és bármit el tudok intézni, de emberek között nem érzem jól magam. A kommunikáció stresszt okoz. Viszont nem mindenkinél jön elő. Ha valaki elfogadóan viselkedik akkor a fóbiám is sokat enyhül. Ha valaki kirekeszt a fobiám is erösebb. Tehát lehet tényleg jó lenne egy ilyen csoport. De olyanokkal viszont nem barátkoznék aki az utcára se mer kimenni, meg nem is tudnék. Inkább olyan aki a szintemen van (fóbia szintjén) és hasonló az érdeklődési köre.
2021. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled #5, én is így vagyok vele.
2021. szept. 10. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én is hasonlóan éltem át a szociális szorongós éveimet.

Kamaszkorban,fiatal felnőttként egy életképtelen ember voltam.Szó szerint.Nulla önbizalommal.

Külsőre a mai napig nincs teljesen rendben az önbizalmam,de próbálom építeni.Belsőre viszont az évek során felépítettem az életem.

Az életképtelen életemből saját egzisztenciát értem el az évek során.Elköltöztem a szülőktől,önállósodtam.Boldogulok minden téren az életben.A párkapcsolat téma az egyetlen,ami problémás számomra.

Jelenleg is jelen van az életemben a szorongás,de megtanultam minimálisra csökkenteni,együtt élni vele,és minél tágabb határok között mozogni az életben.

Szerintem egy amolyan "terápiás csoport" sok szempontból lehet hasznos...a megértés szempontjából mindenképp! Valamint nyilván egymásra ismernek az ilyen problémával küzdők,ami egyrészt megnyugvás,másrészt viszont lehetőség a tanulásra,a fejlődésre.Mert látja,tapasztalja hogy az a másik ember hogy küzd meg a betegséggel,vagy hogy tanult meg együtt élni vele.És minden ilyen tapasztalattal,fejlődési lehetőséggel újabb és újabb esélyt kap arra hogy kimásszon abból a gödörből,amiből úgy érzi nincs kiút.

Én szívesen mennék ilyen csoportba,vagy ismerkednék meg hasonló emberekkel.Akár még olyanokkal is,akik a 4 fal közé szorultak.Egyrészt a segítő szándék egy jó dolog,másrészt pedig sosem tudhatja hol vagy kinek a segítségével találja meg a megoldást a problémájára az ember.Úgyhogy olyan szemmel is érdekes volna,hogy kíváncsi volnék más emberek hogy küzdenek meg a dolgokkal,esetleg tanulni tőlük...ami által fejlődni,jobbá válni.

2021. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!