Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha írok egy pszichiáternek,...

Ha írok egy pszichiáternek, hogy van valaki a környezetemben, aki öngyilkos szeretne lenni, mit fog csinálni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ugye nem vihetik be az illetőt, vagy bármi hasonló? Nem szeretném rontani a helyzetet, segítséget és tanácsot szeretnék kérni, mert én ehhez kevés vagyok.
2021. szept. 11. 11:09
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Azt fogja mondani, hogy hívd fel ezt vagy azt a lelkisegélyt vagy ajánld az érintett figyelmébe (aki 95%, hogy tagadni fog, és 5%, hogy fel lesz háborodva).

A legjobban úgy jársz, ha te próbálod az illetőt az öngyilkossági lelkiállapotából ki - azaz fel - lendíteni.

2021. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fog csinálni. Nem a páciense, nem tehet semmit. Hová akarnád bevitetni?
2021. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehet semmit. Voltak előzményei a dolognak, esetleg volt már öngyilkossági kísérlete? De még ha igen akkor se.
2021. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter semmit sem tehet. Legfeljebb azt fogja tanácsolni, hogy próbáld meg rávenni az illetőt arra, hogy szakember segítségét kérje vagy felhívja a lelkisegélyt.

Amennyiben úgy ítéled meg, hogy komoly az öngyilkossági szándék, akkor a mentőket kell felhívnod, akik - valószínűleg rendőrségi kísérettel - kijönnek és beviszik az illetőt a pszichiátriára. Mást nem tehetsz.

2021. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem rontani akarok az állapotán. Ha ilyen egyszerű lenne segíteni neki, már megtettem volna. Vagdossa magát, arról beszél sokszor, hogy nem szeretne már élni, meg akar halni, de nem figyelemfelkeltésből teszi, én vagyok a legközelebbi ember hozzá, másoknak nem beszél erről, de már velem sem akar beszélni.
2021. szept. 11. 11:29
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Semmit. A pszichiáter nem mentős, nem rendőrség. Nem is tehet semmi olyant, amit te nem.
2021. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ő magától nem fog segítséget kérni, és be se fog menni a kórházba. Hívj fel egy lelkisegély szolgálatot, ők mit javasolnak.
2021. szept. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Semmit.
2021. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a barátod még nem kísérelt meg öngyilkosságot, inkább a fájdalom miatt vagdossa magát, szóval kb nincs esély arra, hogy kényszerkezelést alkalmazzanak. Valószínűleg csak terápiára kellene járnia és gyógyszereket szednie. Viszont sajnos te nem tehetsz sokat azon kívül, hogy segítesz neki keresni egy jó szakorvost. Esetleg a lelkisegély szolgálatot próbáld meg, hátha mégis van valami lehetőséged.
2021. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt családtagom aki ezt mondogatta, addig amíg meg nem tette!!!! Addig segíts amíg tudsz!
2021. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!