Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek ocdje van nektek...

Akinek ocdje van nektek milyen tuneteitek vannak?

Figyelt kérdés

Nalam altalanos tisztasag es rendmania, aztan kb napi 50x kezmosas. Erdekes mod mikor csinalok valamit amiben tiszta kosz, por leszek amig csinalom a dolgom nem erdekel, nem zavar, viszont amint befejeztem mar szinte alig varom hogy megfurdhessek, tisztalkodjak.


Szamolasi kenyszer, sokszor bizonytalansag fix dolgokban lezartam e a kerekpart, villanyt lekapcsoltam e stb. Hajam, szemoldokom mm pontosan normalisan alljon, intim szortelenites, stb ilyenek jutnak most hirtelen eszembe.


Neha ongyilkolassagra gondolok e sok baromsag miatt, de megtenni nem mernem. (Depressziom is van az biztos) Csaladi korulmenyek nem a legjobbak, barataim alig akad.


Eleg szar es kenyszeres az egesz. Pszichologus lenne az egyetlen megoldas?


2021. szept. 12. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rosszabbak:

-Fal vagy bútor tapogatás többször ritmusban

-Évekkel ezelőtt olya volt, hogy este annyira erős kényszer volt erre, hogy negyed óráig nem aludtam el, mert muszáj voltam megérinteni a plafont is de hát az magas volt és ilyenkor gyötörtek olyanok hogy " ha nem teszem meg, anyukám, nagyim meghal, szellemeket látok majd és megijesztekenk, meteor zuhan le stb"..pedig tudom hogy butaságok de kényszeresen bevillantak ekkor, de ezek mostanra elillantak inkább megszokás még.

-Ritusosan nézés először fel majd 2x jobbra meg balra néha

-Este villany kapcsolgatás, szekrény mögé nézés, ablakon kinézés mindkét irányba is többször

-Ha valami a bal oldalt viszket megvakarom akkor a másik oldalt is kell

-Megigazítom a hajamat jobb oldalt akkor a bal oldalt is kell hiába nem áll ott el

-Kényszeres gondolatok mint színekben passzolni kell mindennek vagy márkában pl.ha fekete pólókat veszek akkor csak fekete nadrággal meg kiegészítőkkel jó vagy ha sima farmer akkor ilyen csajos általános pólókkal jó..ragaszkodok nagyon egy adott hajszínhez, neten látott dolgohoz amit meg akarok rendelni...passzolni kell ha pl.rózsaszín hátizsákom van akkor a cipőnek is ilyen szín kell, mostanában beütött, hogy akarok divatosabb márkákat venni mint Calvin Klein és akkor csak ilyen márkát rakok magamra, mert ha mondjuk guccit is vennék hozzá úgy zavarna

-Ha lesz ismét iphoneom akkor mellé kellene egy imac számítógép is pedig rohadt drágállom de kényszert érzek rá, korábban volt iphoneom de akkor sosem éreztem ezt

-Lefekvéskor így lámpafénynél a padlón feltűnik néha egy egy pordarabka és kényszeresen felugrok hogy arrébb söpörjem, mert zavaró és ilyenkor néha az összeset elsöpröm, most már azért uralkodni tudok rajta, hogy ha többet látok akkor leállok mert fáradt vagyok.

-Kézmosás minden krém után vagy ha bármi a kezemre kerül

Szóval nekem sokkal rosszabbak mentálisan főleg, fizikai tüneteket egy jó darabig észre se vettem, egyszer kattant be hogy itt valami nem stimmel. Még nem voltam diagnosztizálni de tuti hasonló lesz nekem is, de most jutottam el oda, hogy már észreveszem ezeket és tenni akarok ellenük, mert eddig öntudatlanul csináltam ezeket hiába nem értettem de kicsit zavart.

2021. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ah sajnalom, neked akkor meg talan joval rosszabb is.


Sok kezmosas miatt estere szinte voros szetszarad a kezem foleg mikor hidegebb van pl telen vagy osszel.


Ha tudom hogy barmi kicsi por kosz rakerulhet majd a ruhamra akkor atoltozok elotte es csak azutan kezdek neki a hazimunkanak, legyen az csak egy egyszeru ablakmosas porszivozas stb.


Wc-zesnel is elhasznalok egy csomo wc papirt foloslegesen neha mar van hogy picit verzik a fenekem is a sok dorzsolodestol..


Szemoldokom 2 naponta igazitom, kormom 6-7 naponta. Intim reszt 3-4 nap es akad hogy eleg piros mert a borom nem szereti, de en meg a szort nem birom elviselni.


Mobilon vagy szamitogepen ha veletlen rossz helyre kattintok, veletlen elrakok egy ikont mappat mashova akkor egy egesz ritualet lenyomok van vagy 10p mire lenyugszik az agyam hogy minden olyan mint eredetileg volt..

2021. szept. 12. 22:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Es a fo gond hogy ezekkel a csekkolgatasokkal ritualekkal rohadt sok ido megy el a semmibe. Ugy erzem sosincs semmire se idom.
2021. szept. 12. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit még nem említettek: igyekszem nem lépni a csempe fugáira (csempék közötti csíkok).
2021. szept. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!