Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizoid személyiségzavar,...

Skizoid személyiségzavar, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Úgy 3-4 évvel ezelőttig nagyon jól el voltam a céltalanságban, addig amíg közelebb nem engedtem magamhoz valakit. Közelebb került hozzám érzelmileg, mint akár anyám. Odáig sikerült távol tartanom magamtól mindenkit, de nem találkoztam még ilyen levakarhatatlan, ragaszkodó stílusú emberrel. Írtóztam is tőle, de ártalmatlannak tűnt, amíg el nem kezdte nekem adagolni a marhaságait, mintegy segítő(gondolta ő szerintem) szándékkal. Egyszercsak túlfeszítette a húrt, ami után elküldtem a jó büdös francba. Én meg elindultam lefelé a lejtőn. Az addigi gondtalan, céltalan, de mégis kiegyensúlyozott életem egyre inkább rémálommá vált. Egyre nehezebb normálisnak látszódnom emberek között. Azóta esett le hogy többet néztek ki belőlem, mint ahol tartok. Folyamatosan azt érzem, hogy igazolnom kell magam mások előtt, emiatt már annyira se járok emberek közé, mint előtte. A mérsékelt alkoholfogyasztásom, mértéktelenné vált. Emiatt voltak olyan mégnyilvánulásaim, amivel szinte lenulláztam az addig sem túl kiterjedt emberi kapcsolataimat. Jelenleg ott tartok, hogy már nem igazán köti le a figyelmem semmi. Munkába még eljárok, de már csak éppen hogy nem lógok ki a sorból teljesítmény szempontjából. A hétvégéket pedig letudom itthon másfél liter töménnyel, meg fél tálca sörrel. Közben olyan megoldandó feladatok szakadtak a nyakamba, ami még egy normális emberből is kihozza a frusztrációt. Mindenben az átverést meg a hülyének nézést látom. Ha megmozdulok, ha nem akkor is rámsütik majd az életképtelen, vagy nem vagyok elég élelmes jelzőt.

2021. szept. 15. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem skizoid személyiségzavar (mitől mentene fel egy ilyen diagnózis?), hanem masszív alkoholizmus, amiről te pontosan tudsz és eszed ágában nincs addiktológushoz menni! Mire számítasz? Mitől lenne jobb? MOST kikeresed a közeletekben lévő addiktológiai osztály elérhetőségét és MA időpontot kérsz. Ennyi. Semmilyen más megoldás nincs!
2021. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Szimplán alkoholista vagy, aki a nagykönyv szerint más okol a saját dolgaiért.
2021. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem okolok senkit, csak mostanában jövök rá, hogy valami soha nem stimmelt velem kapcsolatban. Alapvetően semmi köze az alkoholhoz, ezt csak egy következménynek érzem.
2021. szept. 15. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor is az alkoholizmust kell kezelni, párhuzamosan az oda vezető okok kibogozásával.
2021. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint írják ez már tényleg alkoholizmus.Azt elhiszem hogy más okból kifolyólag nyúltál a dologhoz, de egy idő után már az alkohol fog irányítani és az igazi problémát is elfedi vagy inkább irrelevánssá teszi.

De mint felvezetted: volt valaki, aki segíteni akart, akit érdekelt az életed. Sose volt senkid és te elüldözted őt is magadtól Szerintem ez a alkohol problémád egyik főforrása. Talán bűntudat, talán az önostorozás, mert volt, lett volna valaki, de te mégis inkább a magányt választottad. Amit megszoktál, de magány semmi jót nem szül.

2021. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy segíteni akart, de olyan messzire ment, ami egy egészséges mentalitású embernél is kiverte volna a biztosítékot. Túlságosan naív voltam, ami azt illeti. Azóta nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy vajon milyen hülye elméleteik vannak az embereknek a személyemmel kapcsolatban. Üldözési mánia, de ezzel párhuzamosan rá kellett döbbennem, hogy mennyi a "nem elég a baja ember" és nem a pozitív értelemben.
2021. szept. 16. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!